Hlavní navigace

Řešení virtuálních desktopů začala nabízet v Česku firma IBM

8. 2. 2011

Sdílet

Novinka podle výrobce umožňuje centrální provoz a správu pracovní plochy počítače se systémy Windows a Linux, přičemž zjednodušuje správu prostředí osobních počítačů včetně nepřetržitého zálohování a obnovy dat – dovoluje například rychle nasadit nové aplikace, automaticky aktualizovat software a zmenšuje nároky na technickou podporu.

Virtual Desktop for Smart Business obsahuje software Verde od společnosti Virtual Bridges a lze jej nasadit v infrastruktuře uživatele, nebo v prostředí „privátního cloudu“ provozovaném partnerem IBM.

Řešení je nabízeno jako předem integrovaný softwarový balíček připravený k provozu za 142 eur na uživatele ročně.

„Nejnovější řešení IBM pro chytřejší práci Virtual Desktop nabízí více možností, kdy a kde přistupovat k informacím, přispívat svými nápady a podporovat zákazníky“ uvedl Miroslav Černík, obchodní manažer pro segment středně velkých společností v IBM Česká republika. „Společně s našimi partnery přinášíme výhody virtuálních počítačů menším firmám, jež chtějí zásadním způsobem zvýšit svou akceschopnost a zároveň uvolnit IT zdroje. Řešení Virtual Desktop je vhodné jak pro několik uživatelů, tak pro společnosti o desítkách či stovkách uživatelů.“

Našli jste v článku chybu?