Hlavní navigace

Robotický AI právník chce radit i v ČR

23. 5. 2023

Sdílet

chat, chatbot, openAI Autor: Depositphotos

Advokátní kancelář Petráš Rezek jako první v Česku představuje specializované webové stránky, na kterých lidem poskytuje rady „právník robot“. 

Tento virtuální právník bude reálnými právníky postupně vybaven znalostmi jednotlivých zákonů a judikatur tak, aby mohl poskytovat stále kvalitnější odpovědi na právní dotazy. Místo toho, aby však museli odpovědi složitě dohledávat či poptávat, jim v tom pomůže umělá inteligence.

„Nejsme tradiční advokátní kancelář a naším cílem je a vždy bylo poskytovat právní služby jinak.To se projevuje jak v samotném přístupu ke klientům, tak tím, že vždy chceme pro naše klienty něco navíc. S rostoucími možnostmi umělé inteligence jsme rychle začali přemýšlet nad tím, jak ji můžeme využít při poskytování právních služeb a spolu s našimi IT partnery z Riganti jsme začali pracovat na webu www.ai-advokat.cz,“ uvádí advokát Lukáš Rezek.

Současně však Rezek zdůrazňuje, že umělá inteligence zatím nemůže nahradit právníky, ale pouze jim sloužit jako užitečný pomocník při jejich práci. Zkušený právník totiž dokáže posoudit kontext a aplikovat své odborné znalosti na konkrétní situaci, což je schopnost, kterou zatím umělá inteligence nedokáže nahradit.

Jak taková právnická AI funguje, si můžete prohlédnout v galerii. Hodnocení kvality poskytovaných rad ponechám na každém ctěném čtenáři.

Našli jste v článku chybu?