Hlavní navigace

Rozšířená cloudová řešení na bázi OpenStacku nabízí HP

29. 5. 2014

Sdílet

V rámci HP Helion představilo HP několik nových cloudových produktů a služeb, mezi něž patří například Helion OpenStack Community edition – softwarezahrnujícípodnikové nástroje založené na technologiích OpenStack, který dodává, testuje a podporuje společnost HP.

Tato verze představuje zdarma nabízenou sadu nástrojů, určenou pro testování konceptů, pilotních provozů a základní pracovní zátěž. Rozšířená komerční verze, která řeší potřeby podnikových prostředí a poskytovatelů služeb, bude uvedena na trh v nejbližších měsících.

Helion Development Platform je řešení typu Platform as a Service (PaaS), které nabízí IT oddělením a vývojářům otevřenou platformu pro návrh, vytvoření, nasazení a správu aplikací.

Helion bude využívat datová centra HP, kterých je přes 80 ve 27 zemích. V průběhu příštích 18 měsíců plánuje HP poskytovat služby veřejného cloudu založeného na technologiích OpenStack ve 20 datových centrech po celém světě.

HP prý také zpřístupní partnerům z oblasti implementace cloudových služeb program PartnerOne, aby mohli nabízet další cloudové služby využívající technologii OpenStack.

 

Našli jste v článku chybu?