Hlavní navigace

Rozšířena Wi-Fi 6 bez elektrické zásuvky

21. 3. 2023

Sdílet

TP-Link představil další meshový systém pro domácnosti. Novinka Deco X50-PoE je navržena k použití jediného ethernetového kabelu pro přenos dat i napájení. O připojení pomocí Wi-Fi 6 se pak postarají samostatné jednotky, které dostanou signál i do jinak těžko dostupných míst.

Deco X50-PoE poskytuje bezdrátovou rychlost až 3 Gb/s, a s 2,5 gigabitovým ethernetovým portem poskytuje Deco X50-PoE multigigabitový výkon. Zařízení navíc disponuje dalším gigabitovým portem, přičemž oba zmíněné porty podporují PoE napájení.

Zařízení podporuje stejnosměrné napájení pro flexibilní sítě, přičemž síťový adaptér je součástí balení.

Flexibilní instalace jednotek umožňuje širokou škálu jejich rozmístění a vytvoření dokonalé a jednotné domácí sítě. Uživatelé, kterých může být až 150, se mohou libovolně pohybovat po domě a jejich zařízení se v tichosti připojí vždy k meshové jednotce s nejsilnějším signálem, přičemž není třeba manuálně měnit síť ani heslo.

Chcete dostávat do mailu týdenní přehled článků z Computerworldu? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů. Newslettery si můžete objednat na této stránce.

Jednotky Deco X50-PoE lze položit na stůl, připevnit na zeď či je dokonce nainstalovat na strop.

Dvě spolupracující jednotky vytvářejí síť, která pokryje až 420 m², tři jednotky dosáhnout až na 600 m², přičemž pro větší plochu je možné dokupovat další vysílače. Veškeré jednotky Deco jsou totiž kompatibilní. Síť zároveň můžete spravovat přes mobilní aplikaci Deco. 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?