Hlavní navigace

Samsung fórum: Sáhněte si na zařízení zítřka

Sdílet

Petr Mandík 25. 2. 2011

Pozornost mezi vystavenými produkty budily především čerstvě představený ultratenký duralový notebook Series 9 s procesory Core i5/i7 (Sandy Bridge) a hmotností 1,3 kg, již dříve ohlášený tablet s vysouvací klávesnicí Sliding PC Series 7 s Windows 7, miniaturní LED projektor SP-H03 nebo nové modely chytrých telefonů Galaxy. Seokpil Kim, prezident a generální ředitel divize Electronics Europe společnosti Samsung, uvedl, že firma klade důraz na intuitivní design, chytré zážitky zprostředkované softwarem i kvalitními zobrazovači a na automatické propojování různých zařízení i snadné sdílení dat s okolím.

Výdrž a styl

Již zmíněný stylový notebook Series 9 má podle údajů výrobce vnější plášť zhotovený ze slitiny duralumin, díky němuž je lehký i dostatečně pevný. Přístroj bude nabízen s procesory Intel Core i5/i7 (Sandy Bridge), s pamětí až 8 GB, s SSD 128 nebo 256 GB a s operačním systémem Microsoft Windows 7. O zobrazení se stará kvalitní displej SuperBright Plus s uváděným kontrastním poměrem 1 300:1, nechybí automatické podsvícení klávesnice. Díky technologii Fast Start přístroj startuje skutečně rychle – výrobce uvádí přechod z režimu spánku do běžného chodu za tři sekundy. Hmotnost Series 9 činí 1,31 kg a výrobce slibuje i dvojnásobně až trojnásobně delší výdrž na baterie než je u podobných produktů dnes obvyklé.

Tablet Galaxy Tab 10.1 nabízí 10,1“ displej (TFT LCD, 1280 x 800), 1GHz dvoujádrový procesor a systém Android 3.0 (Honeycomb). K dispozici je 8megapixelový fotoaparát s automatickým ostřením a konektivita nabízející připojení do sítí 4. generace (HSPA+ 21 Mb/s), nechybí samozřejmě Wi-Fi (a/b/g/n), Bluetooth 2.1 + EDR a USB 2.0. Přístroj váží necelých 600 gramů a jeho tloušťka činí 10,9 mm.

Samsung se pochlubil i novými tiskárnami ML-3710 a ML-3310 a multifunkcemi SCX-5737/5637/4833, které se vyznačují především inovovaným mechanismem snižujícím riziko zasekávání papíru.

Mobilní výkon a NFC

Za nejvýkonnější chytrý telefon na světě označuje Samsung model Galaxy S II, který se chlubí 1GHz dvoujádrovým procesorem, úsporným displejem Super AmoLED Plus s velmi přesvědčivou kvalitou obrazu, operačním systémem Android 2.3, připojením do sítí 4. generace (HSPA+ 21) nebo BlueTooth 3.0+HS. Možnosti konektivity dále rozšiřují technologie WiFi Direct umožňující přímé připojení k počítači či tiskárně a NFC (Near Field Communication) především pro mobilní platby. K dispozici je 8megapixelový fotoaparát s automatickým ostřením a kamera podporující záznam ve Full HD.

Samsung uzavřel partnerství s řadou významných společností z oblasti IT, jejichž cílem je společná nabídka nejžádanějších podnikových řešení prostřednictvím Galaxy S II. Zvláštní pozornost přitom podle svých představitelů věnuje zabezpečení dat a síťového spojení. K dispozici je tak zdokonalené řešení pro konferenční hovory od firmy Cisco, zřejmě nejkomplexnější mobilní implementace produktu Microsoft Exchange ActiveSync nebo řešení pro bezpečnou dálkovou správu mobilních zařízení od Sybase.

Model Galaxy S II je rovněž prvním produktem, který nabídne služby Samsung Hubs - mobilní aplikace pokrývající čtyři hlavní oblasti: integrovanou sociální komunikaci, čtení knih a časopisů, hraní her a poslouchání hudby. Například v oblasti knih a časopisů Samsung slibuje přístup k více než 2,2 milionům knih, 2 000 světovým i místním novinovým titulům ve 49 jazycích a ke 2 300 oblíbeným časopisům ve 22 jazycích.

Našli jste v článku chybu?