Hlavní navigace

Samsung Galaxy S4 budete moci ovládat očima

5. 3. 2013

Sdílet

Anonymní zaměstnanec Samsungu řekl New York Times, že nová vlajková loď jeho firmy nabídne funkci zvanou „Eye Scrolling“. Pomocí této funkce budou sledovány oči uživatele, aby smartphone správně vyhodnotil, kdy má aktuální stránku přesunout nahoru nebo dolů, což eliminuje potřebu dotýkání se obrazovky.

„Pokud například uživatelé čtou články a jejich oči dosáhnou konce stránky, software automaticky posune článek dolů a odhalí tak další odstavce textu,“ píšou NYT.

Vypadá to, že tento prvek bude dalším krokem od Smart Stay, který přinesl Galaxy S3. Tato funkce využívá dopředu směřující kameru, aby zajistila zapnutou obrazovku po celou dobu, co se na ni uživatel dívá.

Onen zaměstnanec Samsungu netušil, jestli bude funkce „Eye Scrolling“ představena 14. března v New Yorku zároveň s telefonem. Potvrdil však, že softwarové technologie telefonu budou určitě předčit ty hardwarové.

Předpokládáme, že na akci Unpacked budou ukázány i další inovativní funkce. Ostatně Samsung překvapoval na svých velkých akcích vždy. Jihokorejský gigant se totiž u softwaru hodně snaží, aby měl konkurenční výhodu nad jinými výrobci „androidích“ telefonů i nad iPhonem 5.

Další náznaky toho, že by se výše zmíněná funkce mohla na telefonu objevit, pochází od amerických i evropských úřadů, kde Samsung na počátku letošního roku zažádal o ochranné známky na pojmy „Samsung Eye Scroll“ a „Eye Scroll“.

U ochranné známky na „Eye Scroll“ stojí: „Počítačový aplikační software majísí funkci porozumění očním pohybům a scrollování displejů mobilních zařízení, konkurétně mobilních telefonů, smartphonů a tabletů na základě očních pohybů; digitální fotoaparáty; mobilní telefony; smartphony; tablety.“

Samsung také zažádal o ochrannou známku pro sousloví „Eye Pause“, zatím však nevíme, co by se pod tímto pojmem mohlo skrývat.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?