Hlavní navigace

Samsung MobilePrint – skutečně mobilní tisk

Sdílet

Tadeáš Pelech 1. 3. 2012

Samsung Mobile Print

Aplikace Samsung MobilePrint se stává nedílnou součástí tiskáren Samsung. Pro jaké účely a za jakých podmínek lze službu využít, je ale méně známé. Aplikace Samsung MobilePrint je určena pro zařízení se systémem Android, smartphony a tablety s iOS a umožňuje uživatelům přímé propojení s bezdrátovými tiskárnami Samsung přes Wi-Fi nebo lokální síť. Uživatelé mohou tisknout fotografie, PDF soubory a webové stránky přímo ze svých zařízení. Díky této aplikaci je také možné snadno skenovat do mobilního telefonu.


„Mobilní telefon, jako nerozlučný společník svého majitele, dostává díky aplikaci Samsung MobilePrint dosud nepoznaný rozměr. Jednoduchost, rychlost a maximální efektivita jsou hlavní předností našeho řešení mobilního tisku,“ říká Lukáš Sopek, produktový manažer IT divize pro tiskárny společnosti Samsung.


Aplikace Samsung MobilePrint využívá Wi-Fi nebo síťové připojení a nevyžaduje žádnou instalaci ovládacího softwaru nebo přenastavení sítě. Tato aplikace je dostupná pro smartphony a tablety se systémem Android a dále pro zařízení s iOS.

 

Stáhnout ji lze v obvyklých online obchodech a ihned po stažení se můžete připojit a tisknout přímo z mobilních zařízení. Pro větší pohodlí umí aplikace MobilePrint sama vyhledat dostupné tiskárny Samsung v blízkém okolí.


Aplikace Samsung MobilePrint přináší nové možnosti pro práci s fotografiemi. Uživatelé zařízení s iOS mohou tisknout jednotlivé fotografie z fotoalb, nebo přímo z fotoaparátu. Zařízení s operačním systémem Android může tisknout více snímků najednou ze své galerie.


Velmi zaměstnaní lidé, kteří neustále cestují, ocení například možnost vytisknout si elektronickou letenku, nebo letový plán doslova na poslední chvíli. Pro pohodlnou správu dokumentů umožňuje Samsung MobilePrint sdílení souborů na iOS zařízeních a se systémem Android lze tisknout PDF soubory uložené v přístroji na SD kartě.


Samsung MobilePrint umožňuje uživatelům přijímat a upravovat dokumenty naskenované prostřednictvím tiskáren Samsung. Jednoduše naskenujete dokument a pošlete ho do svého kompatibilního mobilního zařízení, ve kterém ho můžete snadno a rychle zkontrolovat. Díky aplikaci MobilePrint můžete libovolně upravovat kvalitu skenu, měnit formát souboru, nebo si vybrat mezi barevnou a černobílou variantou.

Našli jste v článku chybu?