Hlavní navigace

Samsung nabídne mobilní navigaci zdarma

Sdílet

Martin Noska 13. 5. 2010

O rozhodnutí společnosti Nokia v lednu letošního roku jsme informovali v článku Nokia přichází s bezplatnou navigací pro smartphony.

Nabídka Samsungu se ovšem zatím týká jen jednoho přístroje S5620 s názvem Monte a využít ji mohou jak stávající, tak noví uživatelé. Navigační aplikace NaviExpert, která je k dispozici ke stažení přímo do mobilu z adresy http://m.cz.samsungapps.com/ a obsahuje silniční mapu Evropy a plány měst, včetně databáze více než 50 000 bodů zájmu (tzv. POI, point of interest). Aplikace podporuje hlasové ovládání, možností dvourozměrného či trojrozměrného zobrazení nebo třeba databází policejních radarů. Navigace pracuje z daty ze serveru poskytovatele, takže pro aktuální informace je potřeba být připojen k internetu (aplikace údajně není příliš náročná na množství přenesených dat, takže by si měla vystačit i s připojením pomocí technologie GPRS. Problémem ovšem může být datový roaming v zahraničí).

Samsung má na českém trhu již poměrně silnou pozici, hned po Nokii a nechce tedy ztratit uživatele, kteří by mohli od jeho produktů odejít jen kvůli navigaci zdarma. Zda Samsung v budoucnu nabídne bezplatnou navigaci i pro další přístroje než je Monte nebylo dosud potvrzeno. Je to však pravděpodobné.

Bezplatnou navigaci nabízí také i Google pro svoje přístroje s Androidem. Více o jejích možnostech  najdete v článku Navigační systém od Googlu pod lupou.

Našli jste v článku chybu?