Hlavní navigace

Samsung přináší fotoaparáty ST5500 a ST5000

18. 1. 2010

Sdílet

Samsung přináší fotoaparáty ST5500 a ST5000


Společnost Samsung nedávno představila modely ST5500 a ST5000 - stylové digitální fotoaparáty s rozlišením 14,2 megapixelů. Model ST5500 nabízí řadu doplňkových funkcí včetně podpory Wi-Fi a je vybaven 3,7” dotykovým AMOLED displejem s rozlišením WVGA, zatímco ST5000 nabízí dotykový displej o velikosti 3,5 palce.

ST5500

 

Atraktivní design usnadňuje práci s přístrojem
Designérům společnosti Samsung se v případě  ST5500 a ST5000 podařilo s pomocí technologie hydroformingu vytvořit fotoaparáty, které se mohou pochlubit hladkými konturami, neviditelnými spoji a kvalitním povrchem. Fotoaparáty ST5500 a ST5000 jsou podle Samsungu prvními výrobky v oblasti spotřební elektroniky, při jejichž výrobě byla technologie hydroformingu použita.

Štíhlé nerezové tělo obou přístrojů má tloušťku 0,77 palce a disponuje objektivem Schneider KREUZNACH. Modely ST5500 a ST5000 mají také zkosený design, kdy je celý fotoaparát nakloněn o 7°.  Tento detail se podle výrobce ukázal jako užitečný pro spotřebitele, kteří mají zájem pořizovat autoportréty nebo skupinové fotografie.  Problém, na který mnoho spotřebitelů naráží u tradičních digitálních fotoaparátů při pořizování autoportrétů nebo skupinových snímků, je skutečnost, že aby fotoaparát zachytil úplný obraz, musí být umístěn mnohem výše než fotografované osoby.  Díky sedmistupňovému zkosení modelů ST5500 a ST5000 objektiv směřuje na tváře fotografovaných osob, i když je fotoaparát umístěn níže.

Bezdrátové připojení

ST5500 nabízí celou řadu možností připojení včetně technologií Bluetooth 2.0, Wi-Fi a DLNA, a umožňuje tak spotřebitelům osvobodit se od svých laptopů nebo domácích PC a sdílet pořízené videozáznamy i fotografie.  Pokud je k dispozici Wi-Fi signál, mohou jej uživatelé využít a odeslat své fotografie na e-mailovou adresu, kterou mohou zadat pomocí QWERTY klávesnice zobrazené na dotykovém displeji přístroje, nebo vybrat z adresáře uloženého ve fotoaparátu. QWERTY klávesnici lze také použít k napsání průvodní zprávy, která bude uložena v těle e-mailu. Podpora Wi Fi připojení, která je jednou z funkcí modelu ST5500, uživatelům také umožňuje nahrát pořízené fotografie přímo na oblíbené webové stránky jako např. Facebook, Picasa, YouTube, nebo také SamsungImaging.com.

ST5500 je vybaven také technologií AllShare společnosti Samsung, která spotřebitelům umožňuje sdílet obsah včetně fotografií a videozáznamů s dalšími zařízeními podporujícími DLNA, mezi něž patří např. HDTV nebo digitálními fotorámečky. Uživatelé modelu ST5500 takto kromě digitálních fotografií mohou bezdrátově přenášet i HD videozáznamy v rozlišení 720p.  V zájmu zajištění vyšší rychlosti přenosu a jsou všechny fotografie přenášené prostřednictvím Wi-Fi převedeny na rozlišení dva megapixely.

ST5500 podporuje také Bluetooth 2.0, a uživatelé tak mohou fotografie přímo sdílet s mobilními telefony podporujícími tuto technologii a přenášet je na ně. Při použití Bluetooth 2.0 fotoaparát automaticky digitální fotografie převádí na rozlišení 1024 x 768 (1 MB).    

Dotykový displej s uživatelským rozhraním Smart Gesture

Samsung ST5500 je vybaven 3,7” dotykovým AMOLED displejem s rozlišením WVGA, zatímco ST5000 nabízí dotykový TFT LCD displej o velikosti 3,5 palce. Velké dotykové displeje obou modelů podporují uživatelské rozhraní Smart Gesture společnosti Samsung, které je doplněno vestavěným gravitačním senzorem. Smart Gesture umožňuje uživatelům přistupovat k nejdůležitějším funkcím přístroje nakloněním fotoaparátu nebo gestem ruky. S pomocí rozhraní Smart Gesture mohou uživatelé také mazat snímky uložené v přístroji – postačí, když příslušný obrázek pomocí prstu "přeškrtnou" – nebo mohou také snímek otočit pomocí kroužku (O), který na displeji prstem naznačí.

Uživatelské rozhraní Smart Gesture uživatelům nabízí také užitečné funkce automatického ostření, mezi něž patří automatické sledovaní vybraného objektu nebo automatické ostření jedním dotykem.  Sledování vybraného objektu uživatelům umožňuje zaostřit na místo zobrazené na displeji dotykem prstu. Po vybrání vybraného objektu na něj fotoaparát zůstává zaostřený, i když uživatel změní kompozici snímku. Díky podpoře jednodotykového automatického ostření může uživatel také přidržet prst na zvoleném místě po dobu dvou sekund, načež dojde k automatickému pořízení snímku.

Optický zoom

Modely ST5500 a ST5000 nabízejí 7x optický zoom, kterého je dosaženo pomocí objektivu Schneider KREUZNACH. Rozmazání obrazu zabraňuje technologie duální stabilizace obrazu společnosti Samsung, která doplňuje objektiv přístroje a zahrnuje jak optickou, tak digitální stabilizaci vyrovnávající nepříznivý vliv třesoucí se ruky uživatele. 7x optického zoomu a stabilizace obrazu mohou koncoví uživatelé u obou modelů využít také při nahrávání videa. ST5500 i ST5000 podporují nahrávání videa v HD rozlišení 720p při 30 snímcích za sekundu. Videozáznam je ukládán ve formátu H.264. Oba modely jsou také vybaveny konektory HDMI, takže uživatelé mohou své digitální fotografie i videozáznamy v HD rozlišení prohlížet na HDTV nebo monitoru s HD rozlišením.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?