Hlavní navigace

Samsung si na letošek chystá smartphony běžící na OS Tizen

3. 1. 2013

Sdílet

Hned 2. ledna oznámila společnost Canonical stojící za linuxovou distribucí Ubuntu, že na počátku příštího roku vydá mobilní operační systém Ubuntu phone OS, kanadská společnost RIM by měla na konci ledna vypustit novou verzi svého OS BlackBerry 10 a s ohlášením zcela nového OS nyní přispěchal také jihokorejský Samsung.

Samsung by měl dle očekávání vydat smartphony běžící na operačním systému Tizen. OS Tizen začal vznikat v září loňského roku jako nový open source projekt pod taktovkou nadací Linux Foundation a LiMO Foundation. Tizen tak nahradil dřívější open source projekt MeeGo, který si přes kladné recenze nedovedl získat dostatečnou popularitu.

Společnost Samsung se ve skutečnosti o využití Tizenu zmínila již na loňském CESu, kdy jeden z představitelů společnosti Kang Tae-jin sdělil americkému magazínu Forbes, že Samsung plánuje spojit svůj vlastní OS Bada právě s nově vznikajícím Tizenem.

Přestože se nad MeeGo stahovala mračna, ujal se ho v polovině roku 2012 finský startup Jolla, který kód využil pro vývoj mobilního Sailfish OS, který by se měl rovněž v tomto roce objevit na trhu smartphonů.

 

Zdroj: IDG News Service, Tizen.org

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?