Hlavní navigace

Samsung spouští výrobu 1TB disku SSD pro mSATA

Sdílet

Tadeáš Pelech 9. 12. 2013

Společnost Samsung prozatím neuvedla, kolik bude tato novinka stát, ale lze předpokládat, že tento nový model bude zaměřen na počítačové vybavení v prémiové cenové hladině. Nové jednotky jsou dodávány ve 2,5palcovém pouzdře a využívají nově zaváděný konektor mSATA (mini Serial ATA).

Samsung EVO 840 SSD mSATAPodle technických údajů zvládá nový disk SSD čtení dat rychlostí až 540 Mb/s a zápis velmi příjemných 520 Mb/s. Výrobci hardwaru si budou moci první disky odebrat již v průběhu prosince, ale vzhledem k rychlosti výroby a distribuce hotových modelů v maloobchodní síti se dá očekávat, že v obchodech se nový 1TB disk v počítačích objeví až na konci I. čtvrtletí příštího roku.

Současně s 2,5palcovým diskem chystá společnost také menší model ve formátu 1,8 palce, který může najít uplatnění zejména v lehkých ultraboocích nebo vestavěných zařízeních. Tyto disky ovšem na terabajtovou kapacitu prozatím nedosáhnou a musí se spokojit „pouze“ se 120, 250 nebo 500 GB. Poslední jmenovaný ovšem i tak drží rekord mezi jednotkami SSD ve formátu 1,8 palce.

Našli jste v článku chybu?