Hlavní navigace

Samsung ukázal nové skladací telefony Galaxy Z Fold6 a Z Flip6

10. 7. 2024

Sdílet

Samsung Galaxy Z Fold6 Autor: Samsung

Galaxy Z Fold6 i Flip6 disponují mobilním procesorem Snapdragon 8 Gen 3 Mobile Platform for Galaxy5. Procesor je optimalizován na procesy umělé inteligence a nabízí vylepšenou grafiku spolu s celkově vyšším výkonem. 

Zdokonalený chladicí systém umožňuje zvýšit maximální výkon díky větší odpařovací komoře u modelu Z Fold66 a vůbec poprvé použité odpařovací komoře u modelu Z Flip.

Nový skládací smartphone Samsung Galaxy Z Fold6 má řadu funkcí a nástrojů podporovaných umělou inteligencí, které využívají velký displej a zvyšují produktivitu.

Funkce Poznámkový asistent v aplikaci Samsung Notes nabízí automatický překlad, shrnutí obsahu a automatické formátování pro snadné vytváření poznámek ze schůzek. Nová funkce Přepis zvládá přepis, překlad a shrnutí hlasových záznamů přímo v aplikaci Notes. Texty v PDF souborech lze při otevření souboru v aplikaci Notes přeložit a přesně překrýt. Doplněná funkce Spisovatel u klávesnice Samsung generuje na základě jednoduchých klíčových slov navrhované texty v aplikacích pro e-maily a sociální média, jako jsou Gmail a Instagram. 

Inteligentní výběr Smart select dále rozšiřuje možnosti pera S Pen tím, že navrhuje užitečné funkce, například překlad, přidávání poznámek nebo zcela novou funkci AI Kreslení. Když něco načrtnete na zachycenou obrazovku, funkce AI Kreslení vygeneruje možné návrhy obrázků, které často vypadají lépe než původní črta. Dokonce lze s pomocí této AI funkce dokreslovat předměty do fotografií uložených v galerii.

Do nové řady Z je plně integrována nejnovější aplikace Google Gemini, která poskytuje vlastního AI asistenta přímo v telefonu. Přejetím prstu po rohu displeje nebo vyslovením „Hey Google“ lze vyvolat překryvné okno Gemini na pomoc při psaní, učení nebo plánování. Gemini je integrovaná s některými dalšími aplikacemi Googlu.

Video ke kávě

Máte čas na rychlé a informativní video?

Galaxy AI u Z Fold6 vylepšila také bezbariérovou komunikaci. Funkce Tlumočník je vybavena novým režimem konverzace, který plně využívá unikátní konstrukci telefonu umožňující komunikujícím osobám pohodlně sledovat překlady na hlavním i vnějším displeji a zajistit tak jejich přirozenější interakci. Nabízí také jednosměrný překlad, takže můžete snadno porozumět obsahu přednášek nebo jiných typů prezentací. Funkce Simultánní překlad, která překládá telefonní hovory v reálném čase přímo v zařízení, se nyní rozšiřuje mimo vlastní aplikaci Samsung pro telefonování i do některých oblíbených aplikací třetích stran.

Menší bratr telefon Galaxy Z Flip6 zabírá mnohem méně místa, ale navzdory tomu oproti předchozím generacím nabízí stejný fotoaparát jako větší bratr a zlepšenou výdrž.

Vnější 3,4" displej Super AMOLED FlexWindow teď umožňuje používat funkce s podporou umělé inteligence, aniž by bylo nutné smartphone rozevřít. Při komunikaci na cestách můžete na zprávy odpovídat pomocí funkce Návrhy opovědí, která analyzuje vaše poslední zprávy, navrhuje vhodné odpovědi a umožňuje komunikaci jen jednou rukou. S Galaxy AI můžete své kapesní zařízení využívat na maximum a mnoho z těchto užitečných funkcí je k dispozici i na vnějším displeji FlexWindow. Tento displej umožňuje například přístup k aktualizacím a oznámením aplikace Samsung Health nebo výběr další skladby, kterou chcete poslouchat, na widgetu přehrávače.

Kybernetická bezpečnost s Computerworldem II.: Připravte se na NIS2
Kybernetická bezpečnost s Computerworldem II.: Připravte se na NIS2
0:00/

Nové snímače jsou 50Mpx širokoúhlý a 12Mpx ultraširokoúhlý. Ten hlavní 50Mpx snímač podporuje 2× optický zoom pro fotografie bez šumu a zároveň nabízí AI zoom pro kvalitnější fotografování se zvětšením až 10×. Soubor režimů pro noční focení a natáčení označovaných jako Nightography se rozšířil o HDR video a umožňuje pořizovat videa i při velmi slabém osvětlení.

Galaxy Z Fold6 a Flip6 jsou zabezpečeny technologií Samsung Knox, obrannou vícevrstvou bezpečnostní platformou.

Oba modely Galaxy Z Fold6 a Flip6 obsahují poprvé součásti z recyklovaného zlata a mědi.

Zařízení Galaxy Z Fold6, Z Flip6 a Buds3 lze v České republice předobjednávat od 10. července, v obchodech budou dostupné od 24. července 2024. Cena začíná na 29 tisících korunách a končí na skoro 60 tisících za top model Fold6 s 1TB úložištěm.

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?