Hlavní navigace

Samsung uvedl externí 3,5“ pevný disk se spotřebou pod 0,1 wattu v pohotovostním režimu

Sdílet

Martin Noska 24. 10. 2009

Snížená spotřeba v pohotovostním režimu tak má vyhovovat požadavkům chystané směrnice Evropské unie ohledně regulace pohotovostního režimu energetických spotřebičů, jež nabude účinnosti v lednu příštího roku.

samsung story stationSpolečnost Samsung snížila spotřebu energie v pohotovostním režimu z běžných hodnot kolem 2,5 wattu na 0,09 wattu, tj. o více než 95 procent. To nepřímo povede i ke snížení emisí oxidu uhličitého.

Snížení spotřeby energie v pohotovostním režimu bylo dosaženo novým řešením obvodů, díky kterému se disk vypne, když je připojen do sítě, ale je odpojen USB kabel.

Produktová řada 3,5palcových externích pevných disků Samsung Story Station se prodává po celém světě včetně České republiky a nabízí kapacity od 500 GB do 2 TB. Disky obsahují i funkci Samsung Auto Backup pro trvalou ochranu dat, software SecretZoneT pro šifrování osobních dat a SafetyKey pro zajištění heslem.

Sníženou spotřebu energie v pohotovostním režimu budou mít všechny disky Story Station dodávané na trh od začátku listopadu letošního roku.

Našli jste v článku chybu?