Hlavní navigace

Samsung uvedl nové modely černobílých tiskáren

21. 9. 2011

Sdílet

Nejprve se blíže podívejme na nové multifunkce. Vedle podpory oboustranného tisku, rychlosti tisku dosahující až 28 stránek za minutu (A4), přičemž první strana je vytištěna do 8,5 s, se tato zařízení vyznačují ekologickým provozem, který zaručuje úspory energie, spotřebního materiálu, času i nákladů.

Samsung tiskárny řady SCX-472X nabízejí funkce čtyř zařízení v jednom a jsou určeny primárně pro malé kanceláře.


Kopírování - Kromě rychlého kopírování zahrnují funkce kopírky například funkci kopírování osobních dokladů, umožňující kopírovat obě strany občanského průkazu nebo jiného dokumentu menších rozměrů na jeden list papíru bez problémů se zarovnáním a bez nutnosti vkládat papír do tiskárny dvakrát.

Skenování - u řady tiskáren SCX-4728/SCX-4729 lze využít i barevné skenování a také funkci „síťové skenování“, umožňující sdílet naskenované dokumenty přes ethernetovou síť.

Faxování - Řada SCX-472X nabízí kromě standardního faxování o rychlosti 33,6 kb/s následující funkce: PC Fax, která umožňuje šetřit čas a peníze tím, že odesílá faxy přímo z vašeho počítače; podpora faxování na počítač, která umožňuje zaslání obdrženého faxu přímo na váš počítač prostřednictvím lokálního připojení nebo kancelářské sítě.

Možnosti připojení - Tiskárny SCX-4728FD a SCX-4729FD nabízejí síťovou konektivitu a model SCX-4729FW umožňuje navíc tisk přes Wi-Fi. Nastavení připojení lze provést tlačítkem WPS.

Tiskárna SCX-4729FW podporuje i technologii Samsung MobilePrint reagující na poptávku po mobilním tisku. Uživatelé si mohou z internetu stáhnout na svůj mobilní přístroj software SamsungMobilePrint a tisknout ze svého chytrého telefonu, tabletu nebo počítače prostřednictvím připojení Wi-Fi.

Tiskárny Samsung řady SCX-472X jsou také prvními multifunkčními tiskárnami společnosti Samsung, pro které je k dispozici ovladač Easy Eco. Tento ovladač nabízí uživatelům náhled před tiskem, ve kterém mohou tištěný dokument upravit a odstranit z něj například obrázky či změnit typ písma, aniž by přitom docházelo ke změně původního dokumentu. Tato funkce může pomoci snížit spotřebu toneru bez zbytečně potištěného papíru. Na obrazovce počítače lze zobrazit také Eco simulátor, který ukazuje, jaké množství toneru, papíru, energie či CO2 mohou při každé tiskové úloze ušetřit. Spotřeba elektřiny při tisku se v průměru pohybuje kolem 350 W/h.

Co se týká tiskáren ML-2950ND, ML-2955ND a ML-2955DW, ty nabízejí úsporné a flexibilní řešení pro malé a střední podniky. Tiskárny nové řady ML-295X byly navrženy tak, aby byly ekologické, úsporné a uživatelsky pohodlné. Stiskem tlačítka ECO lze tiskárny přepnout do režimu oboustranného tisku nebo tisku dvou stran na jeden list papíru s vynechávání prázdných stran, čímž se šetří papírem.

Tiskárny řady ML-295X jsou podobně jako v předchozím případě také prvními tiskárnami společnosti Samsung, pro které je k dispozici ovladač Easy Eco a podporují taktéž funkci MobilePrint. Spotřeba elektřiny při tisku je v průměru 330 W/h.

Tiskárny jsou dále vybaveny 533 MHz procesorem a dokážou tisknout až 28 stran za minutu, přičemž první strana je vytištěna do 8,5 s. Kromě toho mohou uživatelé využít tiskové rozlišení až 1200 x 1200 dpi. Tiskárny ML-2950ND a ML-2955ND také nabízejí dobrou síťovou konektivitu a tiskárna ML-2955DW navíc umožňuje tisk přes Wi-Fi.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?