Hlavní navigace

SAP kupuje firmu Sybase – kvůli mobilním a databázovým technologiím

13. 5. 2010

Sdílet

"SAP investoval především do dvou oblastí, o kterých si v současnosti myslí, že pro něj budou v budoucnu významné, jmenovitě mobilní technologie a in-memory databáze – v obou je Sybase velmi silná,“ tvrdí Ray Wang ze společnosti Altimeter Group. Zejména in-memory processing je specifickým zájmem spoluzakladatele SAPU a současného předsedy představenstva Hassa Plattnera, který již dříve předpovídal, že tato technologie může přeformovat oblast systémů ERP díky zásadnímu vylepšení výkonnostních parametrů práce s databázemi, jež v současnosti musí velmi intenzivně zapisovat na disk nebo z něj číst.Navíc SAP tvrdí, že jeho vlastní in-memory řešení může přispět k dalšímu vylepšení možností databázové platformy Sybase.

Databáze Sybase je podle pozorovatelů méně obvyklou volbou pro provozování ERP systému SAPu, částečně i kvůli kompatibilitě se staršími platformami SAPu. Navíc SAP kvůli tomu, že často používá jako databázové řešení produkty od svého rivala Oraclu, nepřímo tím přispívá k jeho ziskům. Koupí Sybase by tento příjem měl být převeden do kapsy SAPu. SAP také akvizicí získá přístup k finančním službám, kde je Sybase poměrně aktivní.

Podle Chiny Martense, analytika společnosti 451 Group, ale může akvizice přinést vážné otázky i ohledně dosavadní spolupráce SAPu s ostatními dodavateli mobilních technologií, jako je Research in Motion.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?