Hlavní navigace

Vyhledávání alá internet v podnikových datech nabízí SAP

18. 6. 2009

Sdílet


Uživatelské rozhraní programu se podobá běžnému internetovému vyhledávači a umožňuje tak snadnou obsluhu i těm, kdo dosud nepoužívali tradiční nástroje „business intelligence" (BI). Nové řešení podle výrobce zlepší orientaci v obrovských objemech firemních dat a poskytne okamžitý pohled na činnost celé organizace a klíčové parametry její výkonnosti. Uživatelům bude k dispozici v průběhu letošního léta.
„Naše nové řešení představuje novou generaci business inteligence, která umožňuje kterémukoliv uživateli vyhledávat informace a využívat je k úspěšnému podnikání firmy. Nový software přináší jasný pohled i na dosud skryté informace zvnitřku organizace, čímž posouvá možnosti podnikání o další krok vpřed," uvedla Marge Breya, výkonná viceprezidentka a generální ředitelka divize Intelligence Platform Group a SAP NetWeaver Solution Management ve společnosti SAP.
Nový software nabízí rozhraní se zcela intuitivním vyhledáváním, které umožňuje zadávat klíčová slova v libovolném pořadí a rychle vyhledat nejdůležitější data. Nejsou přitom potřeba zvláštní znalosti nebo absolvování dodatečného školení. Jakmile uživatel vyhledá relevantní informace, může data dále analyzovat a pokračovat v prohledávání specifických oblastí. Řešení tak umožňuje pracovníkům rychleji jednat a lépe se rozhodovat.
Díky novému řešení prý budou například obchodní ředitelé schopni získávat reporty ukazující nejen čtvrtletní výsledky, ale také oblasti, které skýtají příležitosti pro další zlepšení výkonů. Mohou například získat informace o růstu napříč regiony, o ziskovosti produktových řad nebo o výkonech jednotlivých account manažerů. Mohou tak velmi rychle získávat zpětnou vazbu postavenou na přesných datech a přizpůsobovat podle ní své strategie.
BusinessObjects Explorer také podpoří efektivnost využívání podnikových informačních technologií. Uživatelé dříve předkládali své požadavky na získávání firemních dat (jako například na míru připravovaných reportů) IT oddělením. Nový software poskytuje možnost samoobslužného přístupu k informacím a uvolňuje čas správců a zdroje v IT pro práci na strategičtějších projektech.
Nový software v sobě kombinuje schopnost intuitivně vyhledávat a prozkoumávat informace, kterou poskytuje portfolio SAP BusinessObjects, a vysoký výkon a škálovatelnost softwaru SAP NetWeaver BW Accelerator, který data indexuje. Intel jako partner SAP se podílel na přípravě paměťových procesů SAP NetWeaver BW Accelerator a jeho optimalizaci pro procesory Xeon řady 5500. Společnost Adobe zase poskytla svoji platformu Adobe Flash, aby umožnila firemním vývojářům vytvářet kvalitní aplikace RIA (Rich Internet Applications) určené pro koncové uživatele.

Našli jste v článku chybu?