Hlavní navigace

Security Connected, vizi komplexního zabezpečení různých IT i ne-IT systémů, představilo McAfee

Sdílet

Pavel Louda 13. 10. 2010

Svou vizi Security Connected (Propojená bezpečnost), která má partnerům, vývojářům i zákazníkům nabídnout inteligentnější a efektivnější přístup k zabezpečení IT, představila firma McAfee, nově součást Intelu. Jako první komponenty uvedla bezpečnostní platformy Endpoint Security 9 a Security Management 5.

Iniciativa Security Connected usiluje o integraci různých úrovní zabezpečení (koncové body, síťová ochrana, ochrana obsahu, bezpečnost cloud computingu...). Vychází z toho, že ve firmách se často nacházejí různá řešení pro zabezpečení mobilních zařízení, PC, tabletů, kritických síťových aplikací, hostovaných aplikací, virtuálních strojů, serverů, e-mailu, webu i databází. Informace získané pomocí různých bezpečnostních technologií je třeba korelovat, vyhodnocovat a zpracovávat jako celek.

Součástí nabídky je proaktivní zabezpečení, informace o hrozbách získávané ze senzorů po celém světě, služby založené na reputačním přístupu, široké portfolio možných protiopatření podle typu hrozby, platforma pro jednotnou správu i rozsáhlý ekosystém partnerů. Na podporu partnerů je určen také nový program McAfee Connected.

Endpoint Security 9 poskytuje neustálé zabezpečení pro jakákoliv zařízení (včetně desktopů, serverů, virtuálních strojů, mobilních zařízení a vestavěných systémů), a to bez ohledu na to, zda se zařízení nachází v kanceláři nebo jinde.

Security Management 5 je novou komplexní centralizovanou platformou pro správu, která umožňuje proaktivní řízení rizik, integraci s obchodními procesy a koordinaci zabezpečení. Poskytuje podrobný profil rizik na několika úrovních a snižuje provozní náklady.

Našli jste v článku chybu?