Hlavní navigace

Semináře pro výrobní společnosti k dotačnímu programu ICT pokračují i v únoru a v březnu

Sdílet

Martin Noska 3. 2. 2010

V únoru pak budou moci výrobní podniky navštívit semináře v Ústí nad Labem, Olomouci a v Pardubicích. Sérii uzavřou dva semináře v březnu, a to konkrétně v Jihlavě a Českých Budějovicích. Účastníci nejvíce oceňují výborně sestavenou strukturu a komplexnost semináře. Ten poskytuje zásadní a užitečné informace k pořízení podnikového systému do výrobního podniku a může pomoci při řízení výběru a rozhodování. Většina účastníků využila konzultací formou dotazů v panelové diskusi nebo individuální diskusi s přednášejícími v průběhu celodenního semináře.  

Semináře přináší tři pohledy na projekty programu na jednom místě. První pohled od zástupce agentury CzechInvest Pavla Štěrby přináší informace o aktuální třetí výzvě programu ICT v podnicích, včetně termínů a nového rozšíření. Pan Štěrba připomíná i chyby v žádostech z předchozích výzev. Druhý pohled se věnuje zásadám realizace projektu a zkušeností z praxe a přednáší jej Petr Sodomka ze společnosti CVIS Consulting. Vladimír Bartoš z Minervy ČR dodává třetí pohled dodavatele na projekty programu. V příspěvcích zaznívají zásady výběru vhodného informačního systému a zkušenosti z úspěšně zrealizovaných projektů. Semináře jsou organizovány pro registrované účastníky výhradně ze segmentu výrobních firem zdarma a registrovat na ně se mohou na webových stránkách společnosti Minerva Česká republika www.minerva-is.eu v sekci Společnost/Semináře dotace EU. Na stránce seminářů je uveden program, přehled všech termínů a míst a další užitečné informace.

Aktuální třetí výzva programu ICT v podnicích byla vyhlášena ministerstvem průmyslu a obchodu v říjnu loňského roku.  Na úspěšné projekty vyčlenilo jednu miliardu Kč. Díky snížení minimální hranice vlastních investic na 350 000 Kč dosáhne na dotace více firem. O dotace mohou zažádat malé a střední podniky mající maximální počet zaměstnanců 250. Podmínkou je uzavření minimálně dvou účetních období a výkon projektu na území ČR, vyjma hlavní město Prahu. Pokud má podnik sídlo v Praze, ale vykonává svou činnost mimo hlavní město, může o dotace zažádat. Dotace lze využít na pořízení softwarových licencí podnikových aplikací, IT poradenství – konzultace, vzdálenou správu informačního systému nebo pořízení počítačového vybavení. V dotačním období 2007-2013 je pro program ICT v podnicích vyhrazena částka 4,2 miliardy Kč.

Našli jste v článku chybu?