Hlavní navigace

Seznam mění vyhledávání a expanduje na Slovensko

17. 10. 2013

Sdílet

grafické vyhledávání seznam.czNové výsledky vyhledávání jsou podle informací na firemním blogu automaticky zobrazovány v mobilních prohlížečích a také ve slovenské mutaci seznam.sk a v prohlížečích vybraných uživatelů serveru seznam.cz.

Výsledky jsou nyní řazeny do dlaždic, které obsahují náhled webové stránky, její titulek a stručný obsah. Jasná orientace na vizuální stránku tak napovídá cílení na dotykové ovládání. Menší displeje mobilů a tabletů nedávají tolik prostoru pro čitelný text a strefit se prstem na hypertextový odkaz také vyžaduje jisté mistrovství. Pokud si tedy text před vyvoláním odkazu nezvětšíte, což zajisté poněkud zdržuje.

Seznam také oficiálně spouští vyhledávání na Slovensku na sesterské adrese seznam.sk. Slovenské webové stránky již indexuje zhruba rok, takže nasbíral dostatečně obsáhlou databázi, která pokryje podstatnou část slovenského internetu.

Seznam také připravil specializovanou vyhledávací aplikaci pro mobilní přístroje. Prozatím ji mohou používat jen uživatelé Androidu, verze pro iOS je údajně v přípravě a o verzi pro Windows Phone se blog nezmiňuje. V těchto zařízeních lze využít vestavěný webový prohlížeč a v něm si otevřít stránku seznam.cz, která je pro uzpůsobena pro menší displeje.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?