Hlavní navigace

Seznam bude pro vyhledávání využívat službu od Microsoftu

10. 2. 2009

Sdílet


„Seznam.cz chápeme jako klíčového hráče na poli českého internetu. Uzavření strategické spolupráce proto vidíme jako vzájemně prospěšné nejen pro obě společnosti, ale také pro uživatele vyhledávacích služeb Seznam.cz," komentuje uzavření spolupráce Petr Karásek, obchodní a marketingový ředitel společnosti Microsoft v České republice.
„Ke změně nástroje pro vyhledávání ve světě jsme se rozhodli po důkladném srovnání technologie Live Search s tou, kterou jsme dosud využívali. Live nám poskytuje mnohem více prostoru pro přidání vlastních funkcí i pro marketingové nástroje, které budou výsledek vyhledávání ve světovém internetu efektivněji prezentovat uživatelům," říká výkonný ředitel Seznam.cz Pavel Zima. „Pro hledání na českém internetu se nic nemění, vyhledávání Seznamu uživatelé najdou na všech vyhledávacích službách, jako jsou Firmy.cz, Zboží.cz, Mapy.cz, a další."
Kromě klasického vyhledávání mohou uživatelé u Live Search využít i speciální funkce pro srovnávání cen, nákup nejlevnějších letenek či filtraci článků z lokálních i zahraničních zdrojů. Součástí jsou 3D mapy měst a funkce nahrávání aktuálních tras do uživatelských navigací. Dále jde např. o možnost definovat relevantní zdroje či vyhledávat osoby, které jsou schopny nejlépe zodpovět zadaný dotaz.

Našli jste v článku chybu?