Hlavní navigace

SGI představil své první servery s čipy od AMD

Sdílet

Pavel Louda 10. 6. 2009

Podle jejího vyjádření jde o první modely, které jsou procesory od toho výrobce osazeny; doposud SGI využíval pouze čipy od Intelu. K dispozici jsou jak modely pro HPC (High-performance Computing), tak pro klasická datová centra či běžné rozvádeče.
„Energii šetřící technologie od firmy AMD mohou značně přispět ke zlepšení poměru cena/výkon na watt a společně s energeticky úsporným designem serverů od SGI mohou pomoci významně snížit celkovou spotřebu energií," uvedl Giovanni Coglitore, více prezident a vedoucí produktového oddělení společnosti SGI.
Servery SGI se šestijádrovými procesory AMD Opteron pokrývají požadavky na rozšiřování systému, které jsou typické pro oblast Internetu a HPC (HPC = high performance computing), kam spadá například vládní instituce, digitální média, finanční služby či výzkumy těžby ropy a zemního plynu.

K dispozici jsou také řešení pro racky a datová centra v rozsahu od modulárních center typu ICE Cube, CloudRack C2 až po standardní produkty v racku.
„Společnost AMD se těší na pokračující spolupráci s firmou SGI, čímž mohou společně poskytovat energeticky účinné a inovační technologie," sdělil Patrick Patla, více prezident a generální manažer pro oblast serverů a pracovních stanic společnosti AMD.

Našli jste v článku chybu?