Hlavní navigace

Sharpu pomůže nejen investice Foxconnu, ale i jeho další akvizice

9. 9. 2016

Sdílet

Tomáš Hudec, ředitel společnosti Sharp pro ČR a SR, ukázal médiím nové prostory v pražském Nagano Parku, do kterého se organizace přestěhovala v létě. Spolu s Adamem Bieniewskim, marketing managerem pro business solutions v CEE, představil výsledky fúze s Foxconnem.

Tomáš Hudec, Sharp

Sharp podepsal dohodu o strategickém partnerství v oblasti technologií s firmou Foxconn (Hon Hai) 30. března 2016. V létě, 15. srpna, se novým prezidentem společnosti Sharp stal Tai Jeng a 19. srpna Foxonn nabyl majoritní, 66% podíl v Sharpu.

Společnosti spolupracují od roku 2012 a budou podle Bieniewskiho usilovat o „znovunastolení ziskovosti a posílení činnosti, aby se Sharp stal opět hráčem světového trhu“. Značka Sharp zůstane zachována a oddělen zůstává i management obou firem.

Sharp má díky investici zůstat provozně nezávislý a bude se nadále obchodovat na Tokijské burze. Do divize Business solutions (zahrnující Document solutions – MFP tiskárny a Visual solutions –displeje) bude Foxconn investovat 310 milionů eur. Dále má vynaložit prostředky na řešení pro oblast energetiky (solární panely atd.).

Pro připomenutí Foxconn je světově největší smluvní výrobce elektroniky s tržbami přes 132 miliard dolarů. Divizi Visual solutions společnosti Sharp by mohla do budoucna pomoci i jiná akvizice Foxconu z května 2016 – a to Smart Technologies, poskytovatele řešení pro spolupráci.

Sharp taky vyrábí smartphony (zatím pouze pro japonský trh) a připomeňme, že Foxconn odkoupil od Microsoftu část feature telefonů Nokia, ale také investovat do francouzské společnosti produkující sportovní senzory. Aniž by Sharp potvrzoval konkrétní termíny a data, naznačuje možné synergie v dalších letech.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?