Hlavní navigace

Šifrování celých disků i pro Mac OS X nabízí Check Point

25. 1. 2010

Sdílet

Celkově tak zmíněný produkt už podporuje Mac OS X, Windows či Linux a také virtualizované systémy založené na VMwaru nebo systémy mobilních zařízení jako Symbian, Windows Mobile či Palm OS.

Full Disk Encryption podle výrobce zjednodušuje nasazení a správu zabezpečení koncových bodů pomocí automatického zašifrování obsahu všech pevných disků, včetně operačního systému a stávajících, dočasných i smazaných systémových souborů. To zabezpečuje podniky před neoprávněným přístupem ke korporátním informacím nebo síťovými útoky, a to i v případě, že pevný disk je fyzicky nainstalován do jiného počítače. Produkt také nabízí centralizované nasazení, správu i logování pro jednodušší řízení bezpečnostních politik, efektivní zajištění shody všech nastavení či dokonce snížení celkových nákladů na vlastnictví.

„Podniky musí zajistit dosažení stejné úrovně zabezpečení koncových bodů napříč celou organizací,“ říká David Řeháček, marketingový manažer pro východní Evropu. „Full Disk Encryption s podporou platformy Snow Leopard nabízí zákazníkům jedno řešení pro všechny typy operačních systémů, které lze snadno nasadit a spravovat.“

Full Disk Encryption poskytuje podnikům následující funkce a výhody:

• Pre-Boot autentifikace vyžaduje uživatelské jméno a heslo před zavedením operačního systému, což zvyšuje bezpečnost. Podporuje také autentizaci dalšími prostředky, jako jsou čipové karty s certifikáty nebo tokeny.

• Secure Remote Help nabízí uživatelům možnost vzdálené pomoci a on line vzdálenou podporu při ztrátě přístupového tokenu nebo hesla.

• Jednotné uživatelské rozhraní zjednodušuje instalaci, správu, integraci a podporuje více jazyků pro globální nasazení. Automatický a transparentní chod má na produktivitu koncových uživatelů minimální vliv.

• Centrální správa a logování umožňuje prosazování centrální bezpečnostní politiky k zajištění rostoucích bezpečnostních potřeb.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?