Hlavní navigace

Šifrování hlasových přenosů pro mobily chystá T-Systems

Sdílet

Pavel Louda 21. 3. 2010

Zabezpečené e-maily včetně obsahu v tomto případě může přečíst jen oprávněný uživatel, který disponuje bezpečnostním klíčem pro dekódování.

„Nové vlastnosti SiMKo 2 v podobě šifrování hlasových přenosů jsou již vyvinuty, je třeba dokončit jen pár testů,“ říká Stephan Maihoff, který je v T-Systems odpovědný za vývoj bezpečnostních řešení. „Naše technologie splňuje veškeré standardy, chceme požádat bezpečnostní úřad (BSI) o certifikaci šifrování hlasových přenosů.“

Systém SiMKo 2 byl také rozšířen o nová zařízení od HTC. Nově je v nabídce zařízení HTC Touch Pro2, které disponuje velkým displejem a plnohodnotnou hardwarovou klávesnicí. Dalším modelem v nabídce, který T-Systems pro své řešení využívá, je HTC HD 2 s úhlopříčkou displeje 10,9 cm a HTC Snap se širokoúhlým displejem, trackballem a plnohodnotnou klávesnicí. Všechna zařízení využívají systém Windows Mobile 6.5.

Současná úroveň bezpečnosti řešení zahrnuje přístup do infrastruktury zákazníka a přenos dat, operační systém a data uložená v chytrém telefonu. SiMKo 2 také pracuje

s „digitální identitou“, tedy s certifikáty, které jsou generovány certifikační autoritou.

Zařízení umožňuje přímé připojení do infrastruktury úřadů nebo komerčních subjektů, přičemž uživatel tak získává přístup ke svým aplikacím bez nutnosti připojení přes vnější nebo veřejné body. Každé spojení je zabezpečeno pomocí VPN. Uživatel může přistupovat ke svým datům, kalendáři, e-mailům, kontaktům či úkolům, a to kdykoliv a kdekoliv.Systém také poskytuje ochranu při přístupu na internet a umožňuje spouštět i běžné kancelářské programy.

Systém SiMKo 2 bude v letošním roce testován i v České republice a bude možno jej využívat i pro lokální zákazníky a instituce.

Našli jste v článku chybu?