Hlavní navigace

Silverlight ve verzi 3 představil Microsoft, přináší mimo jiné podporu pro Full HD videa

Sdílet

Pavel Louda 14. 7. 2009

Microsoft zpřístupnil již třetí generaci své internetové platformy Silverlight včetně nové verze vývojového nástroje Expression, jež usnadňuje vývoj moderních internetových aplikací s důrazem na multimédia.
Novinky nabízejí tyto funkce:
• Expression SketchFlow. Přínos této vývojářské technologie spočívá ve schopnosti rychle vytvářet prototypy budoucích aplikací a vkládat do projektu textové i grafické připomínky v rámci celého vývojového týmu.
• Mimo prohlížeč / Out of Browser. Silverlight 3 přináší možnost spouštět Silverlight aplikace i mimo webový prohlížeč. Díky tomu je možné přenést interaktivní webové prezentace bez potíží na optická média nebo USB paměťové prvky při zachování stejné funkcionality, jakou má aplikace na webu. Stejně tak je možné Silverlight aplikace spouštět na osobním počítači bez připojení k internetu.
• Plynulé internetové vysílání / Smooth Streaming. Funkce Smooth Streaming, která je součástí Internet Information Services 7.0 (IIS7) Media Services, umožňuje v kombinaci s prostředím Silverlight 3 jako údajně první řešení na trhu vysílat v internetovém prostředí videa v HDTV kvalitě s rozlišením 1080p.
Kromě výše zmíněných novinek přináší Silverlight 3 stovky dalších nových funkcí zaměřených na zvýšení produktivity práce vývojářů, včetně zabudované podpory pro využívání 3D grafických karet. Tato funkce zajišťuje výrazně vyšší kvalitu grafiky a snižuje zátěž na procesor počítače. Samozřejmostí je také úzké provázání vývojového prostředí Expression Studio 3 se systémem Visual Studio.

Našli jste v článku chybu?