Hlavní navigace

Síťovou kartu optimalizovanou pro virtualizované servery představilo HP

31. 1. 2009

Sdílet

Sadu síťových, úložných a serverových technologií, jež podle výrobce snižují náklady, zvyšují flexibilitu využití přenosového pásma a zlepšují celkovou výkonnost prostředí s virtuálními servery, oznámila firma Hewlett-Packard. Jde o ethernetový modul Virtual Connect Flex-10, úložné prvky pro šasi BladeSystem a konečně server ProLiant DL385 G5p.
Virtual Connect Flex-10 je údajně první propojovací technologií na trhu, která dokáže rozdělit 10Gb přenosové pásmo ethernetového portu mezi čtyři síťová rozhraní.
Novinka distribuuje kapacitu 10Gb tok mezi čtyři připojení a umožňuje zákazníkům nastavit pro každé připojení jiné požadavky na přenosové pásmo. Optimalizace přenosového pásma na základě požadavků aplikačních úloh umožňuje zákazníkům využívat 10Gb rozhraní napříč několika připojeními, což se hodí v prostředí virtuálních počítačů, stejně jako u jiných síťově náročných aplikací. Efektivnější přidělování síťové kapacity snižuje celkové náklady na provoz sítě a spotřebu energie.
Zákazníci, kteří pro servery s virtuálními počítači využijí Virtual Connect Flex-10, mohou prý ušetřit až 55 % výdajů za síťové vybavení.
Nedávno oznámený virtualizační blade HP ProLiant BL495c obsahuje zabudovanou funkcionalitu Virtual Connect Flex-10, jejímž prostřednictvím podporuje až 24 připojení NIC. Stávající majitelé blade serverů HP ProLiant c-Class mohou upgradovat na Virtual Connect Flex-10 pomocí nové rozšiřovací karty HP NC532m Flex-10.
Nový balík přímo připojeného úložiště pro BladeSystem zase obsahuje dva SAS přepínače HP StorageWorks 3Gb a diskové pole MSA2000sa. Nové levné a spolehlivé úložné řešení umožňuje snadno nasadit škálovatelné, sdílené SAS úložiště bez nákladů a komplikací, které jsou se sítěmi SAN obvykle spojeny. Prostým nákupem dalších diskových polí MSA2000sa mohou zákazníci získat až 192 terabajtů externího sdíleného úložiště přímo připojeného k šasi BladeSystem.
Modul Virtual Connect 4Gb Fibre Channel vylepšilo HP o alokaci úložných prostředků na úrovni virtuálních počítačů, což dále zjednodušuje implementaci datových úložišť a virtualizované infrastruktury pro majitele úložišť Fibre Channel. Zákazníci mohou nasadit až 128 samostatných SAN svazků na blade server pro větší výkon a flexibilitu.
HP ProLiant DL385 G5p je rackový server optimalizovaný pro virtualizaci. Nabízí až šest terabajtů interního úložiště, dvojnásobek paměti a o 67 % vyšší energetickou efektivitu proti předchozím generacím. Model DL385 G5p je postaven na novém čtyřjádrovém procesoru AMD Opteron 2300.

Našli jste v článku chybu?