Hlavní navigace

Škálovatelné virtualizovatelné úložiště má NetApp

21. 2. 2014

Sdílet

Prvně jmenovaný systém je podle výrobce první jeho platformou, která je optimalizovaná pro škálovatelná úložná prostředí na bázi systému clustered Data Ontap.

FAS8000podporuje nejrůznější zátěže SAN a NAS pomocí  jediného systému. Nové úložné systémy mohou podle výrobce výkon zlepšit až na dvojnásobek oproti  předchozí řady FAS. Mezi další vylepšení se řadí nová úložná architektura I/O s mikroarchitekturní čipovou sadou Intelu, rozšířenou pamětí a pokročilou podporou technologií flash, díky čemuž nabízí krátký reakční čas i ve firemním prostředí náročném na výpočetní výkon.

Organizace také mohou pomocí nového FAS převést své aplikace do prostředí privátního, veřejného či hybridního cloudu prostřednictvím operačního systému Data Ontap. Ten je v současnosti ve verzi 8.2.1 a rozšiřuje možnosti bezodstávkového provozu (NDO, nondisruptive operations) či zvyšuje bezpečnost dat a jejich správy v prostředích CIFS.

Pomocí hybridních flashových polí, které dávají přes 2,6M IOPS fleshově integrovaného výkonu s nízkým reakčním časem, zrychluje také aplikace náročné na výkon.

Software FlexArray zase umožňuje jednoduchou virtualizaci ukládání a správy dat  a využít již existující úložiště jako součást FAS (prostřednictvím systému Data Ontap), takže je lze využít pro potřeby cloudů.

Tento software umožňuje například systému FAS8000 virtualizovat a ovládat systémy třetích stran – jde tak o základ softwarově definovaných úložišť, umožňující společnostem zajistit a využívat služeb ukládání a správy na základě vlastních politik aplikovaných na širokou škálu hardwaru.

Našli jste v článku chybu?