Hlavní navigace

Skládací smartphone představil Huawei, nabídne i ohromující rychlost

Sdílet

Pavel Louda 1. 3. 2019

Novinka se pyšní 7nm multimodálním čipsetem Balong 5000, vysokokapacitní 4500 mAh baterií podporovanou momentálně nejrychlejší 55W supernabíječkou a speciálním mechanickým zavěšením Falcon Wing.

Ve složeném stavu má přístroj FullView OLED displej o velikosti 6,6 palců, po otevření se změní na tablet s 8 palcovou obrazovkou a s tloušťkou 5,4 mm.

„Mate X kombinuje 5G, skládací obrazovku, AI a zcela nový způsob propojení s ostatními přístroji, což přináší spotřebitelům bezprecedentní uživatelský zážitek. Mate X bude klíčem spotřebitelů k otevření dveří k inteligentnímu bydlení pomocí 5G sítí,“ řekl Richard Yu, generální ředitel Huawei CBG.

Uživatelé se podle výrobce nemusejí obávat o bezpečnost, protože se displej vyznačuje vysokou odolností proti poškrábání.

Uvnitř smartphonu jsou k dispozici nejnovější kamery Leica. Ohebná konstrukce umožňuje, aby byly využity zároveň přední i zadní kamery. 

Baterie disponuje mj. inteligentní technologií šetřící energii podporovanou umělou inteligencí, díky čemuž splňuje požadavky na vyšší výkon v době 5G. Pomocí nabíječky 55W SuperCharge pak doplní baterii zpět na 85 % za pouhých 30 minut.

Systém 5G CPE Pro poháněný čipsetem Balong 5000 podporuje bezdrátové připojení v sítích 4G i 5G. Podle výrobce dokáže video o velikosti 1GB ve formátu HD stáhnout za 3 sekundy a video v rozlišení 8K se může hladce streamovat.

Dokonce se prý může použít i pro velmi rychlé připojení malých a středních podniků. Díky nové technologii Wi-Fi 6 pak může vyvinout rychlost až 4,8 Gb/s.

Jedinou skvrnkou na telefonu je jeho předpokládaná cena, která se pohybuje velmi výrazně nad 50 tisíc korun.

Našli jste v článku chybu?