Hlavní navigace

Skládací smartphone ZTE má dva displeje

18. 10. 2017

Sdílet

Základem zařízení s označením Axon M jsou dva 5,2palcové displeje s rozlišením Full HD 1080p a také pant mezi nimi, který umožňuje libovolné rozložení a složení smartphonu na tablet a obráceně.

ZTE Axon M pohání procesor Snapdragon 821 a 4 GB RAM, duální fotoaparáty zde však – přesto, že se jedná o vlajkovou loď – nenajdeme žádné. Skládací design totiž umožnil integraci pouze jediného 20MP fotoaparátu.

Kvůli integraci dvou displejů a loňského high-endového procesoru bude potenciální uživatele asi nejvíce zajímat výdrž baterie. Uvnitř telefonu nalezneme nevyjímatelný akumulátor s kapacitou 3 180 mAh, což podle ZTE stačí na celodenní běh zařízení, ačkoliv není jasné, zda byla výdrž testována s jedním nebo oběma aktivními displeji. Relativně slušnou výdrž baterie bude patrně garantovat i fakt, že displeje mají poměrně nízké rozlišení (porovnáváme-li je s většinou dnešních vlajkových lodí).

Jednou z výhod duálních displejů je fakt, že jednou z možností používání je režim stan, k němuž tak nově nepotřebujete stojánek. Navíc takové řešení umožňuje zrcadlení obou displejů, a tak můžete sdílet obsah (například obrázky nebo videa) s přáteli sedícími naproti vám.

Dostupnost novinky na českém trhu neznáme, na tom americkém pak půjde ZTE Axon M objednat v rámci paušálu u operátora AT&T s celkovou cenou 725,10 USD, což znamená necelých 16 tisíc korun.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?