Hlavní navigace

Skype for Windows Business Edition nabízí za šest eur měsíčně službu skupinových videohovorů

Sdílet

Pavel Louda 11. 1. 2011

Business verze programu Skype tak podle výrobce nabízí uživatelům výkonnou platformu pro audio-, video- a konferenční hovory, komunikační služby typu IM (instant messaging), SMS či možnost sdílení souborů, prezentací a pracovní plochy počítače s ostatními.

“Se službou skupinových video hovorů (Group Video Calling) umožníme podnikatelům a zaměstnancům zůstat ve vizuálním kontaktu a spolupracovat s ostatními kolegy, partnery či zákazníky z celého světa,” tvrdí David Gurlé, viceprezident divize produktů pro podnikatele ve firmě Skype.

Mezi vlastnosti business verze programu Skype patří mj. to, že správci firemních sítí mohou tento program snadno nainstalovat na pracovní stanice všech zaměstnanců v rámci celé organizace. Navíc tato aplikace umožňuje administrátorům sledovat

používání služeb Skypu v rámci firmy a nabízí jim možnost vypnout nebo nastavit celou řadu parametrů.

Správci firemních sítí mohou také vytvářet účty Skype pro zaměstnance, přiřazovat kredit či předplatné pro volání jednotlivým zaměstnancům a aktivovat nebo deaktivovat nové prémiové funkce, jako například zmíněné skupinové videohovory (Group Video Calling), a to vše v prostředí webového nástroje s názvem Skype Manager. Služba skupinových video hovorů pro podnikatele stojí 5,99 euro na uživatele měsíčně.

Přibližně 37 procent uživatelů služeb Skype podle výrobce potvrzuje, že občas používá platformu Skype pro obchodní účely. Kromě toho za druhou polovinu roku 2010 představovaly video hovory zhruba 41,5 procenta všech hovorů uskutečněných v rámci sítě Skype.

Našli jste v článku chybu?