Hlavní navigace

Službu dovolující přijímat i odesílat faxové zprávy prostřednictvím internetu představil Dial Telecom

Sdílet

Pavel Louda 25. 5. 2011

Příchozí faxové zprávy jsou doručovány jako příloha e-mailové zprávy; odesílat je lze přímo z počítače prostřednictvím několika komunikačních kanálů, a to e-mailem, z webového formuláře, využitím speciálního faxového programu (ten je potupný pouze pro operační systém Microsoft Windows) nebo odesláním na přiřazenou tiskárnu „Faxserver“.

Faxové číslo uživatele bude zachováno to samé, co doposud používal  a navíc díky použité technologii nebude nikdy obsazené. Každý zaměstnanec firmy také například může mít vlastní faxové číslo, aniž by potřeboval faxový přístroj.

FAXserver při odesílání některým z uvedených způsobů podporuje až dvě stě různých formátů příloh. Příslušný faxový program také umožňuje definování adresářů pro odesílání, import telefonních čísel, hromadné faxování, ale i historii odeslaných faxových zpráv s možností je opětovně odeslat stejnému i jinému uživateli. FAXserver si faxové zprávy z bezpečnostních důvodů pamatuje pouze týden zpětně. Služba, jež  je zálohována ve dvou nezávislých housingových centrech, stojí měsíčně 219 Kč bez DPH a připočítány jsou pouze poplatky za minuty odesílání faxu dle platného ceníku.

Našli jste v článku chybu?