Hlavní navigace

Službu poskytování virtuálních serverů představilo GTS

Sdílet

Pavel Louda 15. 6. 2011

Představuje tak podle GTS radikální změnu v pohledu na zavádění a nákup výpočetních a úložných zdrojů. Novinka je k dispozici pro zákazníky napříč střední a východní Evropou.

Služba je založena na modelu infrastruktura jako služba (IaaS) a umožňuje tak organizacím outsourcovat zařízení i údržbu potřebné pro chod firmy – včetně úložišť, hardware a serverových a síťových komponent. Nabídka dovoluje koupit si výpočetní zdroje, které aktuálně potřebují, a jednoduše pak škálovat další požadavky. Vyvarují se tak využívání fixních a nepružných serverových jednotek.

Z hlediska bezpečnosti jsou jednotliví zákazníci navzájem odděleni na několika úrovních s využitím nejlepší dostupné technologie. Pokud to zákazník požaduje kvůli regulacím či interním procesům, může být v rámci architektury Virtual Hosting dodáno samostatné řešení.

 

Řešení je nabízeno ve dvou variantách:

-        Virtual Private Server (VPS) představuje řešení pro okamžité použití, je ekvivalentem samostatného fyzického serveru pro menší podniky.

-        Virtual Hosting Environment (VHE) je ekvivalentem privátního datového centra složeného z řady zdrojů (počítačová jednotka, paměť, úložiště, další služby) a je řešením, v rámci něhož může uživatel vytvořit řadu VPS s flexibilitou přesouvání zdrojů mezi sebou navzájem. Varianta VHE je určena velkým firmám a organizacím z veřejného sektoru.

Našli jste v článku chybu?