Hlavní navigace

Služby VDSL oficiálně spustila Telefónica O2, slibuje masivní nárůst propustnosti

Sdílet

Pavel Louda 9. 5. 2011

Nové tarify internetu na doma s rychlostí stahování dat až 25 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s pořídí noví zákazníci až do konce května za zvýhodněné ceny. Na stránkách www.zrychlujeme.cz si každý může ověřit dostupnost a možnou rychlost internetu a dále soutěžit o hodnotné ceny.

Stávající zákazníci získají rychlejší internetové připojení za stejnou cenu, kterou v současné době platí za využívání internetu na doma. Potřebný modem dostanou za 1 Kč při uzavření závazku na 12 měsíců.

Pro zákazníky, kteří se nachází mimo VDSL pokrytí, jsou připraveny slevy u partnerů O2 Extra dle výběru. Tito zákazníci dále získají sadu předplaceného Mobilního internetu v hodnotě 995 Kč za 1 Kč při závazku na 12 měsíců. Tato nabídka není určena zákazníkům, kteří již využívají zvýhodněnou cenu Internetu na doma. Zákazníci s tarifem O2 Internet Pro s rychlostí až 16 Mb/s budou převedeni na tarif Internet Aktiv s nižší cenou 850 Kč měsíčně.

Nejvyšší varianta VDSL nabídne stahování dat až 25 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s. Ke službě je nabízen nový vysokorychlostní Wi-Fi modem k bezdrátovému pokrytí domácnosti za 999 Kč včetně DPH.

Do 31. května 2011 navíc získají zákazníci nové tarify za zvýhodněné ceny. Podmínkou je sjednání závazku na 12 měsíců. Uvedené internetové tarify lze za zvýhodněnou cenu kombinovat i s dalšími službami.

VDSL (Very High Speed DSL) je technologie, která umožňuje rychlejší datový přenos přes existující telefonní vedení. Dochází tak ke zjednodušení jejího nasazení, protože není nutné pokládat nové kabely. K využití VDSL je potřeba pořídit si VDSL modem. VDSL technologie bude v ČR dostupná do 1,3 kilometru od ústředny. V této vzdálenosti se nachází zhruba polovina českých domácností.

 

Přehled nových tarifů

Tarif

Akční měsíční cena

(do 31.5.2011)

Standardní měsíční cena

Rychlost stahování dat

Rychlost odesílání dat

Internet Optimal

500 Kč

750 Kč

až 16 Mb/s

až 1 Mb/s

Internet Aktiv

600 Kč

850 Kč

až 25 Mb/s

až 2 Mb/s

Našli jste v článku chybu?