Hlavní navigace

Smart Box, svůj projekt chytré domácnosti, představilo O2

9. 6. 2017

Sdílet

Podle produktového manažera Romana Bacíka chtělo O2 zákazníkům u modemu nabídnout širší využití než jen připojení k internetu a šíření Wi-Fi. Rozhodlo se proto dát do O2 Smart Boxu bránu pro bezdrátové připojení chytrých zařízení.

Každý zákazník si tak podle O2 může snadno zařídit chytrou domácnost bez složité instalace a nutných zásahů pro montáž kabeláže. Možností použití je spousta - od ovládání světel, zalévání, filtraci u bazénu až po zabezpečení.

O2 mj. oslovilo designéra Martina Tvarůžka, který jako jediný Čech získal ocenění Red Dot Award ve strojírenské kategorii. "Nechtěli jsme, aby lidé svůj modem dál schovávali na místa, odkud hůř vysílá signál. Vytvořili jsme proto vertikálně postavený modem v matně černé barvě, jehož součástí je i displej s hodinami a také jedno z nejprodávanějších zařízení u nás - meteostanice s předpovědí počasí. V modemu jsou zabudovány antény, které zajistí 360stupňové pokrytí bytů i rodinných domů," tvrdí Tvarůžek.

Díky mobilní aplikaci budou všechny funkce zákazníkům dostupné v reálném čase z mobilu odkudkoli na světě. Z mobilní aplikace bude možné zkontrolovat stav připojení Wi-Fi i všech dalších zapojených zařízení – těch mohou být desítky jako chytré zásuvky, zabezpečení domácnosti či chytré požární hlásiče.

Zákazníci tak mohou například zkontrolovat zabezpečení domácnosti, na dálku zhasnout světla či zapnout zalévání zahrady. Veškeré ovládání všech připojených zařízení bude dostupné odkudkoliv z jedné aplikace, přes kterou bude možné ovládat i více Smart Boxů.

Prodej nového modemu zahájí O2 v srpnu, a to za cenu 3 499 Kč. Součástí balení bude i senzor na dveře. Prodej Smart Boxu odstartuje se třemi doplňkovými službami - zabezpečením domácnosti, dálkovým ovládáním a požárním hlášením. Na podzim pak uvede další služby.

 

Našli jste v článku chybu?