Hlavní navigace

Směrovače s extrémní propustností 96 Tb/s uvedla na trh společnost Cisco Systems

16. 6. 2011

Sdílet

Současné síťové technologie již dnes nezbytně vyžadují modernizaci, kterou přináší například technologie virtualizace. Nejde jen o přechod na IPv6 technologie.

Jak vyplývá z prognózy vývoje internetu v následujících letech, který zpracovalo právě Cisco, v roce 2015 se bude k internetu připojovat více než 15 miliard koncových zařízení. Datový tok se pak oproti současnosti zvýší čtyřikrát na 966 EB/rok (exabajt = 1 000 000 000 GB).

 

Hlavní inovace rodiny ASR 9000 podle výrobce:

  • ASR 9922 a rozhraní s vysokou propustností – 10Gb a 100Gb jsou ideální pro využití v místě koncentrace inteligentních služeb. Druhou novinkou je router Cisco ASR 9000v zvláště vhodný pro nasazení v distribuční vrstvě. Tato nová zařízení, spolu s dosavadními routery Cisco ASR 9010 a Cisco ASR 9006, tvoří kompaktní systém pro zajištění provozu nových video služeb, mobilních aplikací a cloud computingu.
  • Network Virtualization (nV): Tato technologie slučuje inteligentní služby sítě s agregačními a přístupovými službami v jediném systému ASR 9000. To zjednodušuje správu a provoz sítě, zvyšuje její kapacitu a urychluje zavádění služeb protokolu IPv6.
  • Vysoká propustnost: S podporou technologie nV dosahují routery propustnost až 96 Tb/s na jeden systém. Takový datový tok by například generovalo stažení 180.000 DVD filmů za minutu nebo by postačoval k přenosu HD videa 43 milionům diváků současně. To je více než čtyřnásobek všech obyvatel České republiky.
  • Zefektivnění správy a konfigurace: Díky technologii nV dosahují systémy ASR 9000 až 70% úspory provozních nákladů (v porovnání se srovnatelnými platformami – dle studie ACG Research). Zjednodušení konfigurace a rozšiřování stávajících systémů je dosaženo pomocí plug-and-play technologie a centralizovaného řešení pro správu – Prime for Internet Protocol Next-Generation Network (IP NGN). Tyto technologie v konečném součtu znamenají návratnost nákladů na ASR 9000 do jednoho roku.
  • Zjednodušení přechodu na technologie IPv6 a Cisco Videoscape: Integrated Service Module (ISM) s podporou technologie Cisco nV umožňuje jednoduché nasazení IPv6 pro tisíce koncových zařízení. ISM současně podporuje technologii Videoscape pro optimalizaci videopřenosů a umožňuje jejich snazší nasazení vedoucí k vyšším ziskům.
Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?