Hlavní navigace

Snadné zálohování virtualizovaných prostředí slibuje novinka od Symantecu

Sdílet

Pavel Louda 16. 2. 2012

V nové verzi bylo přepracováno i uživatelské rozhraní a možnosti nastavení konfigurace, které by měli zjednodušit ovládání i správu. Pro menší podniky je k dispozici odlehčená varianta - Backup Exec Small Business Edition.

Symantec představil i zálohovací řešení NetBackup 7.5, integrované zařízení pro datová centra, vzdálené kanceláře i virtuální prostředí. Produkt prý dovoluje zrychlit zálohování až stonásobně, přičemž zachovává funkcionalitu Instant Full Recovery. Novým je i nástroj Replication Director, jenž integruje správu datových obrazů NetApp Snapshots se zálohováním. Významnou inovací je i funkcionalita Search, která zjednodušuje vyhledávání a obnovu zálohovaných dat, přičemž zohledňuje legislativní požadavky.

 

Portfolio produktů Backup Exec zahrnuje:

  • Backup Exec V-Ray Edition: nabízí virtualizačním architektům technologie Backup Exec pro jejich 100% virtualizovaná prostředí. Navíc umožňuje jednoduše rozšířit ochranu dat i na fyzická prostředí bez nutnosti nákupu dalšího samostatného řešení.
  • Backup Exec Small Business Edition: ve třech jednoduchých krocích instaluje a konfiguruje datové zálohy. Malé podniky s omezenou zkušeností v oblasti IT tak mohou snadno chránit své informace. Produkt Backup Exec Small Business Edition spojuje technologie datové a systémové obnovy společnosti Symantec do jednoho dostupného řešení, které je poskytováno pod jedinou licencí až pro tři servery v rámci jednoho podniku.
  • Backup Exec 3600: nabízí v režimu vše-v-jednom dostupné řešení ochrany dat. Zařízení chrání neomezený počet serverů a aplikací, bez ohledu na jejich fyzickou či virtuální podobu. Současně redukuje prodlevy v zálohování, snižuje objem potřebného úložného prostoru a náklady na správu.

 

Backup Exec 2012 podle výrobce:

  • Snižuje složitost zálohování díky nové administrátorské konzoli: Nově přepracovaná administrační konzole nabízí uživatelům rychlost, zjednodušenou správu, snadnou obsluhu a monitorovací schopnosti. Nové ovládací rozhraní také automaticky konfiguruje nejběžnější a nejúspěšnější pravidla a nastavení. Ta vycházejí z letité zkušenosti společnosti Symantec a z přání uživatelů produktu Backup Exec. Cílem je rychlá a snadná konfigurace systémů a ochrany dat a aplikací.
  • Sjednocuje virtuální a fyzické: Produkt využívá technologii V-Ray, která umožňuje spravovat a dohlížet na virtuální i fyzické prostředí. Díky tomu lze rychle a efektivně zálohovat i obnovovat bez nutnosti obstarávání dalších specializovaných řešení. Produkt rovněž nabízí opravdové obnovení jednotlivých souborů, deduplikaci a správu zálohování pro technologie VMware, Hyper-V nebo na fyzických serverech. To vše zvládá jediné řešení, což významně zvyšuje úspory při správě a zálohování dat.
  • Integrovaná obnova po katastrofě: Produkt integruje techniku obnovy dat bare-metal, která umožňuje identickou obnovu bez ohledu na dříve instalovaný software nebo operační systém. Organizace díky tomu mohou snadno zprovoznit havarovaný systém na fyzickém serveru nebo na hostech VMware či Hyper-V. Výkonné a patentované možnosti obnovy produktu Backup Exec umožňují granulární restauraci konkrétního virtuálního stroje, jednoho souboru, objektů Active Directory, e-mailů nebo dokumentů SharePoint z jakékoli fyzické nebo virtuální zálohy.
Našli jste v článku chybu?