Hlavní navigace

Snadnější správu cloudů i virtualizovaných prostředí slibuje novinka od VMwaru

Sdílet

Pavel Louda 30. 1. 2012

Vylepšení zahrnují hlubší integraci nástrojů pro správu kapacity a konfigurace a novou „uvědomovací schopnost aplikací“, která umožní zákazníkům optimalizovat operace v rámci infrastruktury na základě požadavků aplikací.
„Vysoce dynamická podstata infrastruktury cloudu značně převýšila tradiční provozní správu. Zákazníci musí změnit způsob myšlení o správě svých virtuálních a cloudových prostředí,“ řekl Rob Smooth, ředitel produktového marketingu pro firemní management ve společnosti VMware. „VMware vCenter Operations Management Suite poskytne zákazníkům lepší přehled o dění v rámci infrastruktury a zajistí využitelné znalosti, které zákazníci potřebují pro optimalizaci efektivity, souladu a proaktivní správu jednotlivých úrovní služeb.“


vCenter Operations Management Suite je těsně propojený s platformou VMware vSphere a nabízí tyto nové prvky:
•    Hlubší integrace správy výkonu, kapacity a konfigurace
VMware pokračuje v naplňování své strategie konvergence správy s hlubší integrací vCenter Capacity IQ a  vCenter Configuration Manager do vCenter Operations Management Suite. To pomáhá zákazníkům identifikovat vznikající problémy, převést svou infrastrukturu „na správnou velikost“ a identifikovat případné problémy s výkonem způsobené konfiguračními změnami.
•    Nový řídící panel a chytrá upozornění pro rychlejší a efektivnější analýzu
VMware vylepšil ovládací panel vCenter Operations hlubší integrací správy kapacity a konfigurace, a umožnil tak komplexnější přehled o zdraví, rizicích a efektivitě cloudové infrastruktury. Nová chytrá upozornění zajišťují proaktivní připomenutí vznikajících problémů s výkonem, zdravím nebo kapacitou. Automatická analýza zdroje problémů rozpozná problematické metriky napříč všemi vrstvami infrastruktury.
•    „Uvědomovací schopnost aplikací“ optimalizuje infrastrukturu pro kritické aplikace
vCenter Operations Management Suite zahrnuje novou uvědomovací schopnost aplikací, která dokáže automaticky najít a zmapovat vztahy a závislosti mezi jednotlivými aplikacemi a částmi infrastruktury, které je podporují. To umožňuje zákazníkům v rámci infrastruktury optimalizovat operace, jako je například nastavení bezpečnostní správy a obnovování následků po havárii, na základě individuálních požadavků aplikací.

Našli jste v článku chybu?