Hlavní navigace

Sofistikovanou animaci nabídnou technologie HP

Sdílet

Pavel Louda 23. 11. 2011

Studio DreamWorks přechází na technologii HP konvergované infrastruktury, jež bude sloužit jako základ pro komplexní „výrobní“ proces animací a spolupodílet se na budoucí podobě tvorby digitálních filmů.

Pro potřeby přípravných procesů produkce celovečerních filmů se DreamWorks Animation vybavilo komplexním produktovým portfoliem HP – od desktopových řešení, přes síťové produkty, až po digitální renderovací nástroje přístupné prostřednictvím cloudu.

Příkladem tvorby s podporou technologii HP může být nejnovější film Kocour v botách, který bude mít tuzemskou premiéru 1. prosince 2011. K jeho vytvoření bylo využito více než 200 vysoce výkonných pracovních stanic HP Z800 Workstations, které dokázaly plynule spouštět vysoce detailní a propracované úlohy. Tyto pracovní stanice pomohly s návrhem všech součástí filmu – počínaje hrdinným kocourem a konče digitálními efekty, mezi něž patří například datově náročná tornáda a mraky.

Svůj podíl při přípravě filmu měla i blade technologie HP ProLiant BL460 – během přípravy Kocoura v botách poskytla prostřednictvím pěti geograficky odloučených serverových farem na území USA a Indie špičkový výkon v kritických fázích výroby. Blade servery HP zpracovaly 117 terabajtů dat a více než 60 milionů hodin renderingu.

Technologie HP hrály důležitou roli i v mnoha dalších úspěšných filmech společnosti DreamWorks, jako například sérii „Shrek,“ „Jak vycvičit draka,“ nebo obou dílech „Kung Fu Pandy.“

Našli jste v článku chybu?