Hlavní navigace

Software AG nabídne extrémně rychlý messaging

Sdílet

Pavel Louda 17. 4. 2012

Akvizice my-Channels umožní podle představitelů Software AG využít univerzální vrstvu pro messaging a integrovat podnikové aplikace, cloudové aplikace a mobilní zařízení. Uživatelé tak budou mít možnost kdekoli a s využitím jakéhokoli informačního kanálu nebo zařízení zprostředkovat velké objemy kritických dat svým zaměstnancům, zákazníkům a partnerům. Akvizice představuje jeden z hlavních kroků pro naplnění strategie společnosti Software AG pro in-memory správu velkých objemů dat označovaných jako big data.

„Akvizice menších technologických společností je součástí naší strategie. my-Channels dodá našim zákazníkům obrovskou konkurenční výhodu ve smyslu výkonu oběhu podnikových dat v současné době, ale i ve smyslu flexibilní a škálovatelné integrace nových informačních kanálů pro externí poskytování dat zákazníkům v budoucnu“, řekl Wolfram Jost, šéf vývoje Software AG. „Při úspěšném a nákladově efektivním zavádění strategií pro cloudy, in-memory, big data a mobilní zařízení bude tato technologie hrát klíčovou roli.“

Hlavním produktem my-Channels je Nirvana, middlewarová technologie pro messaging, která zabezpečuje rychlé toky dat v reálném čase mezi různými platformami, v rámci organizace, na internetu nebo v cloudových a mobilních aplikacích.

Své uplatnění nalézá hlavně ve finančním sektoru, pro který představuje platformu, jež při nízké latenci poskytuje toky data v reálném čase zákazníkům a partnerům. Aktuálně ji využívají banky, které tvoří 40 procent objemu světového trhu se zahraničními měnami, a poskytuje data čtyřem z osmi nejlepších platforem pro forex elektronické obchodování dle podílu trhu.

Ostatní odvětví, ať už jde o elektronický obchod nebo veřejný sektor, nezůstávají ve využívání pozadu. Technologie Nirvana se využívá, pokud je potřeba flexibilita, škálovatelnost a dostupnost dat v reálném čase napříč různými informačními kanály, aplikačními rozhraními a zařízeními.

Nirvana umožnuje oboustranné streamování dat mezi jakoukoli kombinací interních a externích systémů/klientů. Jde o platformu pro messaging, která umí během mikrosekund streamovat statisíce zpráv na mnoho tisíců klientů. Navíc podporuje podnikové standardy pro messaging, jako je například JMS, a také moderní komunikační standardy pro přenos zpráv, jako jsou MQTT a HTML5/webSockets.

Nabízí rozvinuté a konzistentní API pro celou řadu platforem, například Java, C# .NET, C++ a další. Funkcionality pro messaging mohou být využity v mobilních zařízeních se systémy iOS, Android, Blackberry a Windows. Nirvana nabízí také podporu pro aplikace fungující v prohlížečích za pomoci jazyka JavaScript nebo nástrojů Adobe Flex a Microsoft Silverlight.

Vzhledem k absenci jakýchkoli můstků mezi vnitřkem a vnějškem organizace si technologie my-Channels velmi snadno poradí se vzrůstajícím počtem uživatelů a zpráv. Umožňuje rychlý a spolehlivý přístup k datům bez omezení, nehledě na různé komunikační protokoly, topologie a informační kanály.

Software AG plánuje certifikovat možnosti vzájemné spolupráce mezi my-Channels Nirvana a balíkem webMethods souběžně s vydáním Nirvana 7 ve druhém kvartále 2012. První integrované vydání je plánované na čtvrtý kvartál 2012. To nabídne zákazníkům možnost volby mezi nástroji pro messaging při implementaci produktů řady  webMethods.

Našli jste v článku chybu?