Hlavní navigace

Systém pro zabezpečení vzdáleného přístupu uživatelů představil SonicWall

12. 2. 2009

Sdílet

Firmy, které se snaží umožnit svým zaměstnancům flexibilně pracovat z domova, na cestách i v kanceláři, musí pečlivě zvážit důsledky vytvoření široce distribuované sítě. Mají-li se uživatelé připojovat z různých míst, musí se IT manažeři vybavit bezpečnostními řešeními, která jsou schopna monitorovat, udělovat nebo odpírat přístup k síti a zároveň chránit před nejrůznějšími hrozbami.
„Trend prosazování flexibilních pracovních schémat ve firmách pokračuje," řekl Chris Witeck, ředitel produktového managementu společnosti SonicWALL. „Nový člen řady Aventail poskytuje středně velkým firmám a velkým podnikům bezpečnostní řešení, které je vysoce škálovatelné, lze jej snadno nasadit a umožní jejich zaměstnancům pracovat, kde chtějí a kdy chtějí. Aventail E-Class SRA poskytuje oddělení IT maximální kontrolu, snižuje administrativní náklady a zvyšuje produktivitu pracovníků."
Recurring End Point Control (EPC) umožňuje administrátorům zachovat integritu sítě prostřednictvím vyhodnocování zabezpečení koncových bodů při přihlášení a potom v pravidelných intervalech. Díky možnosti nastavit pravidelné kontroly se v případě zjištění změny bezpečnostního stavu zařízení relace automaticky ukončí. Tato funkce potom vyzve uživatele, aby se znovu přihlásil. Opakované kontroly koncových bodů průběžně zajišťují integritu vzdálených zařízení a konzistentní dodržování podnikových zásad IT.
Zařízení Aventail E-Class SRA je konstruováno tak, aby je mohl nainstalovat a spravovat i začínající uživatel. Díky zjednodušené instalaci a konfiguraci zásad lze zařízení Aventail E-Class SRA rychle nasadit a zabezpečit síť.
Nové řešení přináší zdokonalené monitorování uživatelů a jeho konzola pro správu dává správcům do rukou podstatně lepší nástroje pro měření aktivity uživatelů, odstraňování problémů s připojením a zásadami. Možnost různými způsoby zobrazovat, filtrovat a analyzovat informace dává manažerovi hloubkovou kontrolu nad zásadami ochrany aplikací, takže je přístup umožněn pouze oprávněným zařízením.
Po navázání spojení zajistí správce pomocí přepracovaného WorkPlace portálu uživatelům optimální pracovní prostředí při zachování zabezpečení. Tento portál dává manažerům IT ještě lepší kontrolu nad uspořádáním obsahu, například nad zobrazenými zástupci, soubory ke stažení, procházením intranetu a filtrováním. Díky nové možnosti použít vlastní styly a grafická rozvržení mohou správci přizpůsobit portál konkrétním komunitám nebo skupinám a jejich potřebám.
Mezi další vlastnosti řady Aventail E-Class SRA patří:
- Širší podpora platforem: Funkčnost Connect Tunnel EPC a Advanced EPC je nyní podporována i na platformách Macintosh a Linux, což dále usnadňuje přechod z IPsec.
- Zdokonalená autentizace: Řešení Aventail E-Class SRA podporují ověřování Vasco, RSA, Active Directory, LDAP, RADIUS a ACE i generování jednorázových hesel (OTP) pro dvoufaktorové ověřování.
- Přidělování na základě zón: Umožňuje správcům rozšířit kontrolu nad nasazenými přístupovými agenty na základě klasifikace koncových bodů vzdálených uživatelů.

Našli jste v článku chybu?