Hlavní navigace

Sony chce uvést na trh 3D kameru pro domácí spotřebitele

13. 3. 2010

Sdílet

Sony vyvíjí 3D kameru pro běžné spotřebitele

Společnost Sony vyvíjí 3D kameru pro běžné spotřebitele, která jim má umožnit natáčet vlastní 3D videa. Sony tak chce ještě rozšířit svou plánovanou "3D rodinu" výrobků. Tato kolekce sází na široké přijetí 3D technologií jako nového způsobu tvorby videí a obrázků. "Nemůžu vám nyní říci detaily, ale momentálně vyvíjíme takový 3D produkt," uvedl Masashi Imamura, prezident divize Sony pro zvuková a obrazová zařízení, v rozhovoru na veletrhu Camera and Photo Imaging Expo v Jokohamě.

Šéf Sony Howard Stringer považuje 3D technologie za zcela revoluční pro televizní byznys a nerad by jejich nástup zaspal. Tlačí proto svou firmu k výrobě nejen samotných 3D televizí, které Sony dodá na světové trhy letos v červnu, ale také řady souvisejícího zboží. Krom 3D videokamer a fotoaparátů pracuje Sony vylepšení své herní konzole PlayStation 3, jež by mělo umožnit hrát uživatelům ve skutečném 3D prostředí. Japonský výrobce pracuje také na novém laptopu Sony Vaio s podporou 3D.

Čtěte také: Start nové éry - V USA začal prodej 3D televizí

Sony však není ani s 3D kamerou zdaleka první mezi výrobci zábavní elektrotechniky. Podobný produkt nedávno ukázal i Panasonic a společnost FujiFilm již dokonce prodává fotoaparát FinePix REAL 3D W1 schopný pořizovat 3D snímky i videa.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality