Hlavní navigace

MWC 2016: Sony Mobile znovu oprašuje značku Xperia

Sdílet

-rd 27. 2. 2016

„Sony Mobile bude i nadále vytvářet personalizované a chytré produkty a poskytovat svým zákazníkům služby, které jim usnadní každodenní činnosti a umožní jim přistupovat k životu kreativně. Naše produkty a služby pomohou zákazníkům zůstat ve spojení se svými blízkými, a stanou se tak důležitou součástí jejich života,“ říká Hiroki Totoki, prezident a generální ředitel společnosti Sony Mobile.

Řada Xperia X ukazuje, kam se chce Sony s mobily vydat: Nový fotoaparát, baterie a design. Například zcela nové zařízení Predictive Hybrid Autofocus vyvinuté ve spolupráci se Sony α odborníky na fotoaparáty umožňuje předvídat pohyb vybraného subjektu tak, aby celá akce byla zachycená s perfektním zaostřením a bez rozmazání.

Pokročilé funkce vyžadují dlouhou výdrž baterie, řada Xperia X proto přichází s baterií, která podle výrobce vydrží až dva dny aktivního provozu.

Všechny X série smartphonů přináší zaoblený skleněný displej s kulatým souvislým rámem a od léta 2016 budou k modelům Xperia X, Xperia X Performance a Xperia XA k dispozici kryty ve čtyřech barevných provedeních: bílá, černá, zlatá a růžově zlatá.

Součástí jsou i doplňkové produkty jako Xperia Eye - koncepční vize pro ultra kompaktní a snadno nositelný fotoaparát s širokoúhlým objektivem, který lze připojit na oděv nebo nosit kolem krku. V malém provedení s 360° sférickou čočkou pro zachycení celého zorného pole.

Zařízení Xperia Projektor nabízí přirozené a interaktivní rozhraní projekce na jakémkoliv čistém povrchu. Projektor se ovládá pomocí hlasu, doteku a gest, stejně jako při interakci s obrazovkou smartphonu.

Xperia Agent funguje jako osobního asistent, který vám poskytne užitečné informace, usnadní komunikaci a pomůže s ovládáním domácích spotřebičů. Příkazy přijímá prostřednictvím hlasové technologie Sony. Je vybaven vestavěným fotoaparátem a displejem pro promítání obsahu na rovné plochy.

Našli jste v článku chybu?