Hlavní navigace

Sony sází na televize s Androidem

16. 7. 2015

Sdílet

Za zmínku z nových televizorů stojí zejména dva kousky. LCD televizor X90C sází na ultra tenkým designem - s tloušťkou 4,9 mm v nejužším bodě patří k těm nejtenčím televizím. Nabízí samozřejmě rozlišení 4K a právě již zmiňovaný Android. Cena televizoru se pohybuje kolem 83 tisíc korun.

Do modelu X93C výrobce navíc zabudoval nový 4K Processor X1, který má údajně vylepšovat kvalitu upscallingu obrazu do rozlišení 4K. Příjemným doplňkem pak je vylepšený zvuk High-Resolution Audio. Nechybí ani One-flick Entertainment  pro snadné propojení dalších zařízení se shodným operačním systémem. Tento LCD televizor se prodává za cenu těsně pod 100 tisíc korun. 

A co vlastně nabízí Android TV? Nic co byste nečekali - z obyčejné TV dělá chytrou, pdoobně jako z mobilního telefonu. Zabudovaný mikrofon na touchpadem vybaveném dálkovém ovladači umožňuje vyhledávání obsahu, zadávání dotazů a ovládání funkcí pomocí hlasové technologie Voice Control, která podporuje češtinu i slovenštinu. V televizi je také zabudovaná technologie Google Cast Ready, která zrcadlí obsah z chytrého telefonu nebo tabletu na obrazovku televize.

Do Android televizí Bravia nelze stahovat všechny aplikace z Play Storu. Má speciální obchod s aplikacemi, kde jich je zatím několik set a prý mají další přibývat.

Z rychlého vyzkoušení televizoru vyplývá, že jde o poměrně svižný systém, který rozhodně nebude niko zdržovat při ovládání chytřejších částí přístoje.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?