Hlavní navigace

E-mailové adresy uživatelů Facebooku odhaleny

2. 4. 2010

Sdílet

E-mailové adresy uživatelů Facebooku odhaleny

 

Jednu z největších starostí dneška na internetu představuje ochrana soukromí. Facebook je největší sociální síť na webu, a tak je zřejmé, že čas od času problémy se soukromím svých uživatelů zaznamenává. A naposledy se na známou sociální síť snesla kvůli ochraně soukromí smršť negativních ohlasů včera.

E-mailové adresy některých uživatelů Facebooku, kteří si u nich nastavili, aby se cizím lidem nezobrazovaly, si včera v noci na půl hodiny mohl kvůli blíže nespecifikované chybě prohlédnout každý. Podle serveru DailyTech je možné, že se adresy zobrazily, když programátoři Facebooku právě prováděli dříve ohlášené změny, díky kterým by se sociální síť měla stát "otevřenější."

V rámci nových změn na Facebooku budou mít třetí společnosti, respektive zadavatelé reklamy, přístup ke cookies uživatelů této sociální sítě, díky nimž budou moci svou reklamu lépe zacílit. Představitelé Facebooku zatím půlhodinový výpadek ochrany soukromí nekomentovali. Je to již podruhé za poměrně krákou dobu, co Facebook mění pravidla používání svého portálu a více jej otevírá - naposledy společnost měnila nastavení soukromí svých uživatelů v lednu minulého roku.

Zdroj: DailyTech

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?