Hlavní navigace

Společné řešení pro elektronizaci dokumentů a procesů představily Novell a Software602

Sdílet

Pavel Louda 6. 10. 2009

Určeno je pro komerční organizace i úřady a mimo jiné obsluhu datové schránky, konverzi dokumentů (zejména vytváření elektronických dokumentů s právním účinkem), bezpečnost a správu identit a rolí, vnitřní oběh dokumentů, vytváření dokumentů pomocí interaktivních šablon (inteligentních formulářů), ukládání dokumentů v archivačním formátu PDF/A a snadnou práci s elektronickým podpisem a časovým razítkem.

FMS zahrnuje několik softwarových produktů a souvisejících služeb, ale také například i sady připravených inteligentních formulářů pro různé podnikové procesy (schvalování faktur, agenda služebních cest apod.). To prý umožňuje vystavět řešení každé organizaci na míru.

Je-li FMS nasazen, může jej podnik nebo úřad rozvíjet vlastními silami a pokrývat další oblasti procesů bez dodatečných nákladů. Řešení je připraveno na integraci s prý prakticky všemi systémy a databázemi významněji rozšířenými na českém trhu.

„Novell je celosvětovou špičkou ve správě identit, Software602 je zase středoevropským leaderem v řešeních pro oběh elektronických dokumentů. Máme společně rozsáhlé zkušenosti, jak elektronizovat procesy tak, aby to odpovídalo potřebám a mentalitě podniků a úřadů v České republice. A pro nás v Novellu je podstatné i to, že máme partnera, který opakovaně prokázal, že svou práci dobře zvládá a že je na něj spolehnutí,“ prohlásil generální ředitel společnosti Novell pro Českou republiku Aleš Kučera.

„Elektronizace dokumentů a procesů je dnes pro řadu organizací prioritou. A mnoho dalších chce v této oblasti výrazně postoupit příští rok. Ukazují to data z výzkumu a je to vidět i z toho, kolik nových zákazníků v komerčním sektoru jsme v poslední době získali. Jsme na tento trend dobře připraveni,“ doplnil Richard Kaucký, předseda představenstva Software602.

Našli jste v článku chybu?