Hlavní navigace

ALWIL Software mění jméno na AVAST Software

2. 6. 2010

Sdílet

Slyšeli jste někdy o firmě jménem Rocket Chemical Company nebo Software Development Laboratories? Pravděpodobně ne. Obě tyto společnosti změnily svá jména podle svých mnohem známějších produktů. Dnes se jmenují WD-40 a Oracle Software. I společnost ALWIL Software, tvůrce programu avast! antivirus, který má dnes přes sto milionů uživatelů, dospěla do této fáze. Společnost je k 1. červnu přejmenována na AVAST Software.

„V průzkumu mezi našimi uživateli jsme zjistili, že pouze malá část z nich zná jméno naší společnosti, přestože stejní uživatelé dobře znají jméno produktu avast!“, uvedl generální ředitel Vince Steckler. „Šedesát osm procent nových uživatelů avast! přichází na doporučení přátel. Znají tedy jméno programu, a tak jim přejmenování firmy usnadní její identifikaci.”

Společnost ALWIL Software začala používat jméno avast již od roku 1989, krátce po té, co spolu začali pracovat zakladatelé Pavel Baudiš a Eduard Kučera . „Avast byla zkratka jednoho programu, na kterém jsme zrovna pracovali: Anti-virus – Advanced Set“, vysvětluje Pavel Baudiš.

Program avast! poprvé přišel na trh v roce 1989 a jednalo se tehdy pouze o československý trh. Nyní, o několik generací produktu později, má avast! 5.0 přes 100 milionů uživatelů téměř v mnoha zemích světa.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?