Hlavní navigace

Správu dat, která bude odpovídat principům Data Governance, umožní novinka od Embarcadera

23. 1. 2013

Sdílet

Důležitost metadat pro Data Governance je kritická pro získávání hodnot z hromadných dat v organizaci. Metadata poskytují propojení mezi obchodními potřebami či strategiemi a informacemi nebo hodnotou dat.

Portfolio produktů Embarcadera je podle výrobce uzpůsobeno pro zavádění Data Governance a je navrženo tak, aby umožňovalo sdílet metadata a poskytovat možnosti řízení i hodnoty v průběhu celého obchodního plánování a životního cyklu vývoje software.

Tato strategie kromě vlastních produktů nabízí i schopnost odhalení, správy a publikování metadat. Zároveň společnost uvolnila do prodeje nástroj ER/Studio XE3 pro modelování dat. To rozšiřuje vedle možnosti modelování dat i analýzy dopadů a tím dokáže přesněji popsat širší paletu metadat.

Nové vydání produktu obsahuje:

  • Pokročilé univerzální mapování umožňující vylepšené podnikové modelování a analýzy dopadů ve fyzických, logických a koncepčních modelech
  • Možnost vytvářet vlastní datové typy a možnost uceleného dopředného i zpětného inženýrství
  • Podpora SQL Server 2012, Teradata, Netezza, Greenplum a Windows 8
  • Snazší údržba rozsáhlých modelů
  • Zcela nový portál s přepracovaným uživatelským rozhraním, úplně nový vyhledávací stroj, podnikové datové slovníky a hlubší náhled do modelů metadat
Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?