Hlavní navigace

Správu mobilů s filtrací obsahu i šifováním souborů nabízí Sophos

Sdílet

Pavel Louda 9. 6. 2014

Nové řešení je dostupné jak v klasickém licenčním modelu on-premise, tak i jako služba. MC 4.0 prý zohledňuje specifika bezpečnostní problematiky v malých a středně velkých firmách.

Výhodou novinky,která podporuje zařízení s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone 8, je podle představitelů firmy mj. snadno pochopitelný komplexní přístup k ochraně mobilních zařízení. Díky správě mobilního obsahu (Mobile Content Management,MCM) pro zařízení s operačním systémem iOS je MC 4.0 prý jediným EMM řešením, které podporuje šifrování na úrovni souborů. Každý soubor se tak může chránit bez ohledu na to, zda se data zpracovávají v kanceláři nebo na cestách.

Nový MC přináší také integrovanou ochranu proti malwaru a škodlivému obsahu pro zařízení s operačním systémem Android, který je hlavní platformou pro dnešní mobilní malware. Například SophosLabs již odhalila na 900 000 jedinečných fragmentů mobilního malware a tento počet navíc velmi rychle roste.

Díky webové ochraně pro systém Android mohou IT administrátoři řídit přístup k webovému obsahu a blokovat tak stránky, které se zaměřují na krádež dat nebo jiné nevhodné aktivity. MC 4.0 umožňuje navíc integraci s řešením jednotné správy hrozeb Sophos UTM a s dalšími produkty z dílny Checkpoint a Cisco.

Firmy tak mohou využít výhod řízení přístupu k síti – kompromitovaná zařízení jsou od sítě izolována a malware na mobilních zařízeních tak nemůže firmu ohrozit.

Nový produkt se může pochlubit i výrazným zjednodušením administrace, kterého dosahuje prostřednictvím uživatelsky orientované implementace, správy a cenových modelů. Součástí nové verze je také intuitivní webová konzole pro správu, která umožňuje, aby si uživatelé sami měnili hesla a zajišťovali základní správu zařízení – od registrace až po hlášení ztráty či krádeže.

 

Našli jste v článku chybu?