Hlavní navigace

Správu podnikových disků usnadní Acronis

2. 11. 2010

Sdílet

Novinky zjednodušují přesouvání, změnu velikosti a vytváření diskových oddílů na místních a vzdálených počítačích. Spojují v sobě hned několik funkcí zkracujících dobu, kterou správci IT potřebují pro převádění, změnu velikosti, kopírování, rozdělení a sloučení místních i vzdálených svazků. Mezi další vlastnosti patří podpora prokládaných svazků pro zvýšení výkonnosti, centrální konzola pro správu a vylepšené uživatelské rozhraní.

Nové produkty zahrnují podporu pro Windows Server 2008 a Windows 2008 R2 ve verzi Advanced Server a Windows 7 ve verzi Advanced Workstation.

 

Nové vlastnosti podle výrobce:

• Podpora dynamických disků – Svazky rozkládající se přes několik disků, navíc převod stávajících základních disků na dynamické

• Podpora disků typu GPT – Lze vytvářet svazky větší než 2 TB a dosáhnout vyšší odolnosti proti potenciálnímu poškození dat.

• Přidání nebo rozložení zrcadlených svazků – Přidáním zrcadlení můžete v jediné akci ze základního nebo jednoduchého svazku vytvořit svazek odolný proti chybám. Pokud je na disku, který obsahuje jedno ze zrcadlení, potřeba nepřiděleného prostoru navíc, můžete zrcadlení odebrat.

• Svazek rozložený se přes několik fyzických disků – Systém můžete optimalizovat spojením volného místa na různých pevných discích a získat větší svazky.

• Převod disků typu MBR na GPT a naopak – Tuto funkci můžete využít pro vytvoření svazku, jehož velikost je větší než 2 TB, nebo když na jednom disku potřebujete více než čtyři primární svazky.

• Klonování disku na náhradní HDD – Základní disky typu MBR můžete nahradit novými disky bez reinstalace operačních systémů a aplikací.

• Vzdálená správa – Výkonný a snadno použitelný nástroj pro správu disků a svazků v místních a vzdálených počítačích

Oba produkty jsou k dispozici v anglické verzi a nebudou lokalizovány do českého jazyka.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?