Hlavní navigace

Správu virtualizovaných úložišť nabídne EMC nově jako open source

25. 5. 2015

Sdílet

 

V rámci projektu bude pro komunitní vývoj zpřístupněn kód ViPR Controller, který slouží k automatizaci a řízení úložišť. Zdrojový kód bude podle plánů dostupný ve službě GitHub, a to od června 2015.

Projekt CoprHD má být zpřístupněn prostřednictvím licence MPL 2.0 (Mozilla Public License 2.0), která zákazníkům, partnerům, vývojářům i jiným dodavatelům úložišť poskytne přístup k jeho funkcím a umožní je dál rozšiřovat a prohlubovat.

Autoři přitom vyzývají k zapojení do projektu CoprHD všechny dodavatele úložišť, a s využitím otevřených a standardních rozhraní API tak dál rozvíjet jeho ekosystém.

Rozhraní API projektu CoprHD jsou prý navržena tak, aby vývojářům poskytla jediný bod pro automatizaci úložišť, nezávislý na dodavateli.  Podobně jako u ViPR Controlleru lze vytvářet nové nabídky do katalogu služeb s automatizovanými pracovními postupy řešícími konkrétní potřeby uživatelů.

CoprHD je určen do datových center jako otevřená řídicí vrstva pro úložiště více dodavatelů. Nabízí prý stejnou úroveň flexibility, možností výběru, zabezpečení a transparentnosti jako ViPR Controller, a navíc přináší možnost doplňovat nové služby a aplikace.

ViPR Controller se bude i nadále prodávat jako komerční řešení, když zákazníci obdrží plnou podporu přímo od EMC včetně doplňkových služeb.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?